Raport Badania Poczty SARE

Raport Badania Poczty SARE NF.pl

Znamy wyniki XIII Badania wykorzystania poczty elektronicznej, którego patronem jest Nowoczesna Firma. Przeżywamy renesans newsletterów! Subskrybuje je aż 88 proc. ankietowanych! Dlaczego? Bo stawiają na content i szybki dostęp do informacji.

W tegorocznym badaniu wzięła udział rekordowa liczba osób. Dzięki nim dysponujemy tak szczegółowymi danymi dotyczącymi zachowań użytkowników odbierających pocztę elektroniczną. O komentarz dotyczący wyników badania poprosiliśmy ekspertów – praktyków i znawców branży. Co ich zaskoczyło, a które trendy są im doskonale znane?

E-mail to podstawa!

Poczta elektroniczna pozostaje bardzo cenionym źródłem informacji – zdecydowana większość użytkowników Internetu czerpie wiedzę z newsletterów, a szczególną popularnością cieszą się wiadomości specjalistyczne i informacyjne. Jak komentuje w wywiadzie dla SARE Natalia Hatalska, analityk trendów: „(…) firmy wzięły sprawy w swoje ręce i zaczęły inwestować w e-mail marketing. Mamy gwarancję, że treść, którą chcemy dystrybuować, dotrze do odpowiednich osób bo one same się zapisały na newsletter.” Co ważne – przedstawiciele firm deklarują, że będą wykorzystywać e-mail marketing z podobną częstotliwością albo jeszcze częściej. Wniosek jest prosty – e-mail rządzi!

Nie chcę = dostaję spam

Niestety wśród wiadomości, które trafiają na nasze skrzynki odbiorcze, wiele jest takich, których nie chcemy otrzymywać - właśnie w ten sposób definiuje spam – aż 70 proc. badanych. Wielu z nich zaznacza również, że za spam uważają także niezamówione informacje handlowe oraz reklamy. Skąd ten problem? Jak komentuje ekspert Fundacji FORCE: „Zwróćmy uwagę, że dzisiaj w tak wielu miejscach zostawiamy nasze dane, że czasami już nad tym sami nie panujemy. Do tego dochodzi jeszcze frustracja użytkowników, którzy zasypywani spamem, nie chcą już wchodzić w szczegóły i masowo oznaczają wiadomości jako spam. To wszystko sprawia, że część „legalnej” komunikacji cierpi”. Jak się przed tym bronić i nie zostać uznanym za spamerów? Rady ekspertów znajdziesz w raporcie.

Mobile NF.pl

Jesteśmy bardziej mobilni

Coraz więcej osób sprawdza pocztę elektroniczną przez aplikację mobilną. W tym roku zadeklarował to niemal co piąty ankietowany, a wszystko wskazuje na to, że grupa będzie się zwiększać. Na naszych telefonach niekwestionowanie króluje aplikacja Gmaila.

Chcesz wiedzieć więcej i poznać opinie ekspertów? Zapraszamy do pobrania raportu!

Link do pobrania: raport

Trzynaste Badanie poczty elektronicznej prowadzone było pod patronatem Prografix, Izby Gospodarki Elektronicznej, iab.Polska, INIS Emailingowej Sieci Reklamowej, Fundacji FORCE, mr Target,  Marketer+, Magazynu Online Marketing Polska, IMM, PRoto, Nowoczesnej Firmy, portalu rybnik.com.pl oraz tuWroclaw.com.

Wykres NF.pl