Rola podarunku w motywacji pracowników

Rola podarunku w motywacji pracowników NF.pl

Receptą na radość pracownika jest między innymi wyczucie czasu. Wiadomo, kiedy typowa polska rodzina najbardziej zmaga się z wydatkami i potrzebami. Z firmowym zajączkiem będzie łatwiej przygotować się do świąt.

Pracodawcy zaczynają rozglądać się za podarunkami na święta Wielkanocne, dzięki którym pracownik poczuje się doceniony. Tymczasem powoli kończy się epoka tradycyjnych bonów towarowych, przelewów na konto i prezentów rzeczowych, które zwykle rozmijają się z oczekiwaniami pracowników. Zastępują je motywatory w formie przedpłaconych kart podarunkowych, które dadzą pracownikom swobodę wyboru podarunku a całemu środowisku pracy powiew wiosennej energii.

Jaki jest najlepszy benefit dla pracowników?

Nie trzeba być psychologiem biznesu, by wiedzieć, że identyczne benefity przynoszą efekty odwrotne do zamierzonych. Nic dziwnego – skoro pracownicy reprezentują różne pokolenia, odrębne systemy wartości i style życia, mają także odmienne oczekiwania, pragnienia i plany. „Kluczem do sukcesu jest określenie, jakie potrzeby chcemy zaspokoić, i upewnienie się, że bonus pasuje do odbiorcy” – uważa Devin A. Byrd, profesor psychologii na Wydziale Nauk Behawioralnych Uniwersytetu w Savannah. Sęk w tym, że im większe przedsiębiorstwo, tym rzadsze są bezpośrednie kontakty między działem personalnym a zespołem. W tej sytuacji nie sposób ustalić, co sprawi największą przyjemność księgowej, a co szefowi IT, ochroniarzowi lub asystentowi prezesa.

Rozwiązaniem jest umożliwienie pracownikowi wyboru. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Edenred Polska: zatrudnieni wyżej cenią dodatkowe pieniądze niż prezenty rzeczowe. Równocześnie jednak częściej pamiętają, gdy dostali określoną kwotę na karcie przedpłaconej, a nie zwykły przelew gotówki na konto.

Dlaczego karty podarunkowe?

Karty podarunkowe Edenred pozwalają na zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz w placówkach, które akceptują karty płatnicze Mastercard®, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Dlaczego pracownicy lubią karty Edenred? To elegancki i nowoczesny prezent, łatwy i przyjemny w obsłudze, pozwalający na wszechstronne zastosowanie. Co ważne, obdarowani dzięki aplikacji mobilnej sprawdzą saldo karty, historię transakcji i najnowsze zniżki, zwłaszcza te przygotowane z okazji Wielkanocy. Natomiast w przypadku jakichkolwiek pytań profesjonalną pomocą służą dedykowani konsultanci Działu Obsługi Użytkowników Kart Edenred. Dla pracowników to cenna i szybka pomoc.

Edenred – Twój zaufany i doświadczony partner

Edenred działa od 50 lat i jest światowym liderem świadczącym usługi przedpłacone. Spółka obecna w 42 krajach, współpracuje z ponad 700 tysiącami Klientów, stawiając na indywidualne podejście, elastyczne dopasowanie oferty i najwyższą jakość obsługi. Oferuje rozwiązania w zakresie świadczeń pozapłacowych i rozwiązań motywacyjnych, budowania lojalności w biznesie oraz zarządzania wydatkami służbowymi i delegacjami. Jest prekursorem we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów, usług oraz serwisów online.