Rzymskie ulice bez golizny. Władze mówią stanowcze NIE seksistowskim bilbordom

Rzymskie ulice bez golizny. Władze mówią stanowcze NIE seksistowskim bilbordom sxc.hu

Władze Wiecznego Miasta postanowiły, że z ulic znikną reklamy, w których prezentowane jest ciało kobiet. Decyzję o zakazie ustawiania billboardów reklamowych o seksistowskiej wymowie zarządcy Rzymu podjęli przy poparciu Laury Boldrini.

Jak donosi PAP, to prawdziwy przełom. W Rzymie bowiem negliż służy do reklamowania nie tylko bielizny, lecz także okularów słonecznych, dżinsów czy nawet pomidorów w puszce. Władze miasta postanowiły więc walczyć z tym zjawiskiem i zabroniły wieszania plakatów i billboardów, w których nie jest przestrzegana zasada szacunku dla kobiet. Oznacza to, że nie ma tolerancji dla skąpych strojów czy wręcz golizny, bo to jest obraźliwe dla kobiet.

Podobne artykuły:

Nie dla instrumentalnego traktowania kobiet

Jak podkreślił burmistrz Wiecznego Miasta, Ignazio Marino: „Przestrzeń reklamowa będzie sprzedawana wyłącznie tym, którzy będą szanować nowe rozporządzenie. Ciało kobiety nie może być kojarzone z obrazami, które zrównują je w sposób seksistowski z przedmiotem”. Władze Rzymu zapowiedziały już surowe kontrole reklam pod kątem przestrzegania nowych przepisów.

red.