Siedem cech czołowych sprzedawców

Siedem cech czołowych sprzedawców www.sxc.hu

Sprzedawcy, którzy osiągają sukcesy, mają kilka wspólnych cech i sposobów działania. Sprawdź, czym się charakteryzują wybitni handlowcy i co robią, aby sprzedać więcej.

1. Ambitni

Najwybitniejsi ludzie są ambitni. Wiedzą, że stać ich, by osiągnąć to, co najlepsze. Mają cel, aby wejść do grona czołowych sprzedawców i zapłacą każdą cenę, by być najlepszymi.

2. Odważni

Są również odważni. Nie obawiają się tego, co powstrzymuje większość. Nie mają lęku przed porażką – lęku, który jest największym wrogiem sukcesu w życiu dorosłego człowieka. Nie mają też lęku przed odrzuceniem, ponieważ nie biorą odrzucenia osobiście.
Jak pozbyć się lęku przed porażką? Zrobić to, czego się obawiamy, a strach zniknie. Jeśli boimy się np. dzwonić do obcych ludzi, wykonajmy 100 telefonów do nich, a lęk zniknie.

3. Zaangażowani

Wybitni handlowcy są zaangażowani i wierzą w swój produkt bądź usługę oraz w swoich klientów.

4. Profesjonalni

Uważają się za konsultantów nie za sprzedawców. Czują się specjalistami od rozwiązywania problemów innych osób, uważają się za lekarzy, doktorów sprzedaży i udzielają ludziom profesjonalnych porad.

Podobne artykuły:

5. Przygotowani

Są zawsze doskonale przygotowani. Starannie przeglądają każdy szczegół przed rozmową sprzedażową.

6. Rozwijają się

Są zaangażowani w ciągły rozwój osobisty i zawodowy. Czytają artykuły i książki o sprzedaży przez 30-60 minut dziennie. Słuchają programów audio oraz płyt o sprzedaży podczas jazdy samochodem. Uczestniczą też co najmniej cztery razy w roku w seminariach sprzedażowych.

7. Odpowiedzialni

Uważają się za prezesów własnego biznesu. Czują się odpowiedzialni za rezultat, za jakość pracy i zarządzanie czasem oraz za dochodowość. Nie narzekają i nie obwiniają innych o własne niepowodzenia.

oprac. na podstawie wystąpienia Briana Tracy pt. "Jak osiągać nieograniczone sukcesy w sprzedaży" podczas Kongresu Sprzedaż, który odbył się 2-4 kwietnia br. w Warszawie.

Nowoczesna Firma S.A. Olimpia Wolf