Skype dla firm: zabezpieczenia klasy korporacyjnej i intuicyjny interfejs

Skype dla firm: zabezpieczenia klasy korporacyjnej i intuicyjny interfejs materiały PR

Do 250 osób podczas spotkań online, zarządzanie kontami pracowników, zabezpieczenia klasy korporacyjnej, a do tego przyjazny interfejs – to wszystko łączy w sobie Skype dla firm. Komunikator łączy w sobie najlepsze cechy Skype’a i Lynca.

Skype dla firm to zmodyfikowany i ulepszony program Lync, łączący w sobie zaawansowane funkcjonalności biznesowego komunikatora oraz prostotę i intuicyjność aplikacji konsumenckich. Dzięki temu codzienna komunikacja pomiędzy pracownikami jest nie tylko efektywna, ale też po prostu wygodna i przyjemna.

Podobne artykuły:

W programie są dostępne wszystkie podstawowe funkcje programu Lync, takie jak np. przyciski szybkich akcji, które pozwalają wysłać wiadomość błyskawiczną lub zadzwonić do osoby z listy kontaktowej za pomocą jednego kliknięcia. Nową funkcją Skype dla firm jest m.in. podgląd transferu plików, które można błyskawicznie pobrać lub przesłać dalej. Odświeżony został także interfejs, co przekłada się na komfort obsługi programu.

Skype przez telefon stacjonarny

Skype dla firm cechuje uproszczone rozłożenie kontrolek i menu, ułatwiające znalezienie potrzebnego polecenia. Tekst rozmowy jest sformatowany w oknie konwersacji, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, kto z nami rozmawia, a konwersacje na kartach pozwalają śledzić kilka dyskusji jednocześnie.

Te firmy, które korzystają ze Skype dla firm Server 2015, mogą skonfigurować z programem telefon stacjonarny PBX. Będą mogły wówczas łączyć się z wybranymi osobami z poziomu interfejsu użytkownika, a dźwięk rozmowy będzie słyszalny z słuchawce telefonu stacjonarnego. Istnieje także możliwość nawiązywania połączeń z poziomu klienta Skype dla firm z dowolnego dostępnego telefonu, także komórkowego. W praktyce osoba, do której dzwonimy, będzie widziała nasz numer telefonu tak, jakby połączenie było nawiązywane z głównego numeru telefonu w firmie. Co ważne, dźwięk kierowany na telefon będzie doskonałej jakości.

Komunikator jest zintegrowany z katalogiem Skype’a, co oznacza, że użytkownicy programu mogą komunikować się nie tylko wewnątrz danej organizacji, ale też łączyć się z setkami milionów użytkowników bezpośrednio z poziomu interfejsu użytkownika programu Skype dla firm.

Pełna integracja z aplikacjami Office

Skype dla firm jest zintegrowany z MS Office. Oznacza to, że użytkownicy aplikacji z tego pakietu mogą wykorzystywać komunikator podczas pracy nad dokumentami, prowadzić na czacie grupowym rozmowy z współtwórcami danego dokumentu. Integracja z pakietem Office jest bardzo pomocna w kwestii umawiania spotkań, pozwala także w szybki sposób udostępniać prezentacje Power Point i inne dokumenty, a także rejestrować, a potem odtwarzać spotkania.

Podobne artykuły:

Możliwość rozpoczynania konwersacji z poziomu aplikacji pakietu Office to jedna z największych korzyści, jakie daje Skype dla firm. Takie rozwiązanie z pewnością przyspieszy i usprawni pracę na dokumentach. Zniknie konieczność prowadzenia rozmów w postaci wysyłanych wiadomości z pozostałymi autorami treści i konsultowanie uwag, w zamian za to dyskusje i zmiany na dokumentach będą mogły być dokonywane w czasie rzeczywistym.

Onex Group Tomasz Smirnow