Smartfon dla menadżera – jak go wybrać?

Smartfon dla menadżera – jak go wybrać? Pixabay.com

Na pytanie, jaki smartfon wybrać dla menadżera najlepiej odpowie... sam menadżer. To jemu urządzenie ma służyć i to on najlepiej wie, do jakich celów będzie go używał.

Oczywiście skupimy się tutaj na zadaniach służbowych, prywatne pozostawiając w tle lub ewentualnie cedując je na inne urządzenia mobilne (choć jak pokaże to poniższy przykład, wcale nie jest to konieczne w niektórych typach smartfonów). Czym zatem powinien wyróżniać się smartfon menadżera? - Inteligencją, odpornością, wytrzymałością, a może powinien być ideałem? Sprawdźmy czy uda się go znaleźć w ofercie Sonymobile.

Zawsze o krok do przodu

Intuicyjność urządzeń mobilnych obecnie jest tak daleko posunięta, że niekiedy ma się wrażenie, iż urządzenie wie dokładnie, o co nam chodzi zanim my zdążymy w ogóle o tym pomyśleć. Innymi słowy wyprzedza o krok nasze działania. Nim naciśniemy odpowiedni przycisk na klawiaturze lub na ekranie dotykowym, ono już sugeruje nam opcje na wyświetlanym menu. Prawdą jest też, że intuicyjne sprzęty pozwalają oszczędzić nam czas, który niechybnie stracilibyśmy na szukaniu rozwiązań. Podpowiedzi ze strony smartfonów są zatem mile widziane. Dodatkowo w niektórych modelach obecnie instalowane są niezwykle zaawansowane aparaty cyfrowe, które są w stanie przewidzieć ruch fotografowanego obiektu i odpowiednio do tego przewidywania ustawić ostrość. Dzięki temu  zdjęcia zawsze są wyraźne, nawet wtedy, gdy obiekt porusza się z bardzo dużą prędkością albo momentalnie zmienia pozycję. Cały trik polega tutaj na zastosowaniu hybrydowego mechanizmu automatycznej ostrości, który pozwala na wybranie osoby lub obiektu do śledzenia.

Ważny jest także moment odsłonięcia migawki. Niektóre aparaty dość długo reagują na pstryknięcie i w efekcie robimy zdjęcie moment po wybranym ujęciu. W nowoczesnych smartfonach aparat przechodzi z trybu gotowości do trybu fotografowania w niecałe 0,6 sekundy, czyli tyle co mrugnięcie okiem. Takie rozwiązanie przydać się może w wielu sytuacjach w firmie. Utrwalone w ten sposób momenty na linii produkcyjnej lub podczas pracy maszyny albo testów bezpieczeństwa pomogą dokumentować procesy, ale też zauważyć wcześniej niewidoczne detale, analizować je i wyciągać z nich wnioski.

Nigdy nie zawodzi

Smartfon, na który zawsze można liczyć, to niezbędne narzędzie pracy każdego menadżera. Zanim zdecydujemy jaki smartfon kupić sprawdźmy kilka parametrów technicznych danego modelu odpowiadając na następujące pytania:

  • Ile kart SIM obsługuje ? - Pamiętajmy, że obsługa dwóch kart jednocześnie pozwala na korzystanie z numeru służbowego i prywatnego na jednym smartfonie albo korzystanie z dwóch różnych usług w tym samym czasie.
  • Jak pojemna jest pamięć? - Należy przyjąć że 2GB to już przyzwoita pojemność pamięci, przy czym niektóre smartfony mogą mieć dodatkową pamięć flash.
  • Jaki jest system operacyjny? – Obecnie większość nowoczesnych smartfonów działa na systemie Google Android, który daje możliwość korzystania z praktycznie wszystkich aplikacji dostępnych na rynku.
  • Jak silny jest procesor? – 64-bitowy ośmiordzeniowy to bardzo silny procesor, który nie będzie miał problemów z przetwarzaniem wymagających programów Windows.
  • Na jak długo starcza bateria? – 2 dni na jednym ładowaniu to doskonały wynik, i co ważniejsze, zupełnie osiągalny w najnowszych smartfonach.
  • Jakie sieci obsługuje? - Oprócz standardowej sieci GSM warto sprawdzić, jaki smartfon obsługuje sieć trzeciej generacji UMTS oraz czy internet jest w jakości LTE 4 generacji.

Znając podstawowe parametry smartfona trzeba się będzie nimi kierować podczas ściągania wymagających sprzętowo aplikacji potrzebnych do codziennej pracy jak też sprawdzać dostępność sieci w danym terenie oraz stan naładowania baterii.

Pasuje jak ulał

Smartfon zazwyczaj towarzyszy menadżerowi wszędzie, na mitingach, podczas rozmów z pracownikami, a także podczas podróży służbowych. Żeby służył bez zarzutu cały dzień musi być idealnie dopasowany do osoby. W ofercie Sonymobile znaleźć można szeroką gamę modeli zaprojektowanych tak, by sprostać różnym gustom i stylom bycia przyszłych właścicieli. Zastanawiając się, jaki smartfon wybrać niektórzy (niektóre) mogą zacząć od wyboru koloru. I tu, oprócz klasycznej czerni i bieli, natknąć się można na Xperię o niesamowitej limonkowej obudowie albo w odcieniu  różowego złota. Z kolei komfort użytkowania najlepiej sprawdzić biorąc urządzenie do ręki. Podczas wizyty w salonie warto sprawdzić, czy rozmiar smartfona jest odpowiedni, czy pasuje nam wielkość wyświetlacza oraz czy łatwo się go obsługuje, dzięki właściwemu rozmieszczeniu przycisków i wejść. Najnowsze modele Xperii leżą w dłoni jak ulał, bo zamiast krawędzi na bokach wyświetlacz jest zakrzywiony i płynnie łączy się z zaokrągloną ramką. Taki smartfon niechętnie wypuszcza się z ręki, nawet po godzinach.