Smartfon na wakacyjne wojaże

Smartfon na wakacyjne wojaże tapetyczne.pl

Słońce, plaża i szum morza, a może szczyty gór i wiatr pośród wierchów sosen… Niezależnie od tego jak i gdzie spędzasz swój wolny czas, nie chcesz zmarnować swoich wolnych dni, a tym bardziej niczego przegapić.

Całe szczęście żyjesz w czasach, gdy jedno, mieszczące się w kieszeni urządzenie, wraz z dostępem do Internetu, pozwoli zatrzymać Ci te piękne chwile i zaplanować je tak, by każda minuta była wykorzystana w pełni. I to właśnie Twój smartfon pomoże Ci zrealizować wakacje Twoich marzeń!

Dlaczego warto zabrać telefon na wakacje

Chociaż wielu mogłoby się wydawać, że na zasłużonym urlopie powinniśmy się odciąć od wszelkiego rodzaju elektroniki i wszystkich „rozpraszaczy” dnia codziennego, jeśli nie planujemy urlopu na całkowitym pustkowiu czy medytacji wśród buddyjskich mnichów, będzie to raczej niemożliwe. Oczywiście, w miarę możliwości powinniśmy ograniczyć wszystko na tyle, ile się da, ale nie popadajmy w skrajności. Odrobina nowych technologii nikomu nie zaszkodzi, a może znacznie ułatwić nam wakacyjny wypoczynek. Jednym z takich ułatwień będzie właśnie Twój niepozorny telefon, który doskonale spełnia rolę przenośnego komputera, aparatu, nawigacji, a przede wszystkim kontaktu ze światem i pomocą w razie nagłych i nieprzewidzianych sytuacji. Smartfon jest absolutnych must have w Twoim urlopowym ekwipunku.

Przydatne aplikacje na urlopie

Korzystasz z nich każdego dnia. Nie zdajesz sobie jednak sprawy, jak cenne mogą okazać się na wakacjach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zaczynając od kategorii ruchu i przemieszczania się, nieocenione podczas wojaży okażą się wszelkie nawigacje i mapy (szczególnie gdy Twój samochodowy GPS nagle zastrajkuje), takie jak NaviExpert czy OsmAnd – darmowe i dostępne także offline mapy niemal wszystkich krajów świata. Jeśli poruszasz się komunikacją publiczną, nie zapomnij zainstalować w swoim telefonie aplikacji Jakdojade.pl, która podpowie Ci, jak poruszać się po największych miastach w Polsce. Dzięki takim aplikacjom jak Locus Mapa Free - Outdoor GPS czy Szlakiturystyczne Twoje wędrówki po pieszych i rowerowych szlakach w Polsce już nigdy nie będą takie same. A PolskaNiezwykła czy Gastronauci.pl podpowiedzą Ci, gdzie jeszcze warto wstąpić i co można zobaczyć w okolicy. Aby podkręcić kilka wakacyjnych zdjęć, zanim wrzucisz je na Facebooka, ściągnij jedną z najpopularniejsze obecnie aplikacji foto. Do wyboru masz Instagram, Camera Zoom Fx lub Snapseed. Na co się zdecydujesz?

Komórka do zadań specjalnych

Są jednak i tacy śmiałkowie, którym leniwe przechadzki po górach i wylegiwanie się w słońcu wcale nie wystarczy. Fani ekstremalnych hobby i aktywnego spędzania wypoczynku na czas swoich letnich eskapad powinni więc zaopatrzyć się w sprzęt do zadań specjalnych. I wcale nie trzeba wydawać na niego fortuny! Wystarczy uważnie rozejrzeć się za okazjami – wszak wakacje to perfekcyjny moment na „upolowanie” korzystnej oferty u operatorów na przykład sieci  Play. Najważniejsze więc, by ta „sztuka” była: niezatapialna, piaskoodporna, upadkooporna, miała wytrzymałą baterię i ogólnie… była idealna dla takiego zapaleńca jak Ty! Oczywiście, takich telefonów jeszcze nie ma, ale zawsze możesz dążyć do ideału, a w dokonaniu trudnego wyboru z pewnością pomogą Ci eksperci w salonach sieci i sklepach z telefonami komórkowymi.