Sprawdzone techniki na pozyskanie i utrzymanie klienta

Sprawdzone techniki na pozyskanie i utrzymanie klienta lassedesignen - Fotolia

W sprzedaży musisz być tylko trochę lepszy i inny w kilku kluczowych obszarach. Dzięki temu uzyskasz pewność wysokich dochodów i bezpieczeństwo.

Mam do Ciebie pytanie: co dzieli wspaniałych sprzedawców od średniaków? Co sprawia, że jedna osoba osiąga ponadprzeciętne rezultaty sprzedażowe, a druga sprzedaje mało lub wcale? Kiepscy sprzedawcy nie lubią swojej pracy, a nawet twierdzą, że nie są w stanie się jej nauczyć. To największa bzdura, jaką produkuje ich umysł. Każdy – podkreślam: każdy – może opanować sztukę sprzedaży. Jeśli przy okazji nauczysz się sprzedaży poprzez relacje, to zdobędziesz mnóstwo zadowolonych klientów i nawiążesz wiele wartościowych kontaktów.

W 10 artykułach i nagraniach wideo pokażę Ci, że sprzedaż może być prosta, przyjemna i satysfakcjonująca (link do materiałów).

Ludzie potrafiący sprzedawać uzyskują wysokie dochody. Dzięki uzyskanym ode mnie umiejętnościom, nie tylko będziesz lepiej zarabiał, ale uzyskasz też życiowe bezpieczeństwo.

Kilka słów o autorze

Pozwól, że przedstawią Ci się w kilku słowach, abyś mógł się przekonać, że mam kompetencje, aby Cię nauczać. Nazywam się Adam Grzesik i zajmuję się prowadzeniem własnych firm, w tym firmy szkoleniowej Biznes MBA. Ale nie zawsze tak było. Kiedyś nie dopuszczałem do siebie myśli, że mógłbym cokolwiek sprzedawać. Byłem za to idealnym kupującym. Można mi było sprzedać dosłownie wszystko.

Ukończyłem studia techniczne i jako młody absolwent rozpocząłem pracę w… serwisie Toyoty i Mitsubishi. Jednak zbieg okoliczności – żartuję, nie wierzę w przypadki i zbiegi okoliczności – sprawił, że po dwóch latach pracowałem już jako handlowiec w firmie Wedel. To właśnie tu musiałem nauczyć się sprzedaży, aby… sprzedawać. Nie było łatwo, ale umiejętności, które nabyłem, doprowadziły mnie do stanowisk dyrektora generalnego w dwóch potężnych firmach dystrybucji spożywczej w Polsce: Tradis (obecnie Eurocash) i Iglotex Kraków.

Podobne artykuły:

Z taką biografią mam odwagę powiedzieć Ci prosto w oczy, że umiejętność budowania wartościowych relacji i oddziaływania na innych ludzi, w tym sprzedaży, to najważniejsze umiejętności w życiu. Nieustannie sprzedajemy, nawet jeśli tylko siebie jako człowieka, który chce być lubiany przez innych. Albo sprzedajesz albo druga strona sprzedaje Ci powód, dla którego nie kupuje.

Dzisiaj po prawie 20 latach praktyki i nauki wiem, że musisz być tylko trochę lepszy niż jesteś teraz w kilku kluczowych obszarach sprzedaży, aby osiągnąć wymierny sukces.

10 kroków do sukcesu w sprzedaży

Jeśli chcesz, abym stał się Twoim nauczycielem w przedmiocie sprzedaży, to sprawdź, co wspólnie możemy zrobić. Koniecznie obejrzyj specjalne video - kliknij. Przygotowałem specjalnie dla Ciebie cykl materiałów, które wskażą Ci drogę do sukcesu w sprzedaży. Po zapoznaniu się z nimi i zastosowaniu ich w praktyce, uzyskasz przewagę nad innymi handlowcami. Co 3-4 dni będę zamieszczał artykuły na jeden z poniższych tematów:

  • Siedem kluczowych obszarów, które składają się na rezultat sprzedaży
  • Psychologiczna gra w sprzedaż
  • Jak planować i realizować swoje cele w sprzedaży
  • Co sprawia, że w ogóle kupujemy, czyli wejdź w umysł klienta
  • Uwolnij kreatywność i pozwól się pozytywnie dostrzec klientowi
  • Jak skutecznie umawiać więcej spotkań
  • Nie sprzedawaj, pozwól kupić
  • Kiedy siła sugestii staje się potężną dźwignią, a kiedy działa przeciwko Tobie
  • Zamykanie sprzedaży piętą achillesową handlowców, a przecież nie musi tak być
  • Dziesięć kluczy do sukcesu w sprzedaży

To nie wszystko, ponieważ mam swoją prywatną misję: chcę dać ludziom umiejętność sprzedaży, aby uzyskali osobistą wolność wyboru. Dlatego do każdego wpisu nagram materiał wideo (kliknij i obejrzyj), w którym zaprezentuję na żywo to, o czym piszę. Ale to wciąż nie wszystko…

Trening czyni mistrza

Jako nauczyciel mam świadomość, że przeczytanie i obejrzenie materiału nie wystarczy i nie uczyni z Ciebie handlowca. Konieczny jest trening. Dlatego proszę Cię o zaufanie. Jeśli postanowisz sprawdzić umiejętności, które Ci przekażę, otrzymasz również możliwość przetestowania programu szkoleniowego. Bezpłatnie.

Ten program to specjalne zadania, które otrzymasz na swoją skrzynkę mailową i sms do wykonania każdego dnia.

Koncepcja jest następująca wpis z inspiracją i wiedzą, do tego nagranie wideo z jeszcze pełniejszym wytłumaczeniem i demonstracją tych umiejętności. Następnie zadanie dla Ciebie do wykonania, które da Ci potwierdzenie tego, jak to działa i natychmiast pozwoli zarabiać pieniądze.

Sukces nie jest obowiązkowy

Oczywiście, jak zawsze, pozostawiam Ci wolność wyboru. Możesz podjąć działanie lub zwyczajnie nie zrobić nic. Wówczas NIC nie zmieni się w Twoim życiu. Pozostaniesz bezpiecznie w miejscu, w którym jesteś w tej chwili.

Czy jestem filantropem i pracuję dla idei? Czasem tak. Ale nie jestem idiotą. Wiem, że dzisiaj należy zbudować wiarygodność i dać ludziom wartość, aby skorzystali z usług lub produktów. Dlatego wierzę, że kiedy sprawdzisz w praktyce zasady, których nauczam, i dzięki nim zarobisz prawdziwe pieniądze, to stworzę Ci najlepszy powód, abyś wybrał właśnie mnie na swojego nauczyciela w kolejnych obszarach wiedzy i praktyki.

PS. Do otrzymania zadań w formie maila i opcjonalnie sms konieczna jest rejestracja na liście, która wysyła je automatycznie co dzień rano. Kliknij w link http://www.sprzedaz-relacyjna.pl – otrzymasz natychmiast raport z konkretnymi technikami, a od jutra co dzień rano zadanie do wykonania.

Biznes MBA Adam Grzesik