Smartfon daje nam tyle możliwości podczas zakupów

Smartfon daje nam tyle możliwości podczas zakupów Petar Milošević/Wikimedia Commons

Smartfon jest dzisiaj naszym ulubionym i najczęściej używanym urządzeniem, z którego korzystamy w ciągu dnia. Daje nam tyle możliwości podczas zakupów, że nie sposób tego nie wykorzystać w retailu.

W jaki sposób z niego korzystamy i w jakich sytuacjach? Zachęcamy do lektury.

Kiedy korzystamy z urządzeń mobilnych?

Urządzenia mobilne – smartfon, tablet, laptop, to wzajemnie uzupełniające się urządzenia, z których korzystamy na różne sposoby, zależnie od sytuacji. Rano, gdy się budzimy pierwsza styczność to budzik (60%) lub radio internetowe (30%). Następnie można zerknąć na profil na Facebook’u (45%), niektórzy robią to przy śniadaniu (55%), czy w trakcie podróży do pracy, na uczelnię (70%). Podczas takich przejazdów komunikacją miejską, smartfony wykorzystujemy także do zapoznania się z informacjami (60%), do czytania książki (30%) bądź słuchania muzyki (70%). Czasami wszystko robimy jednocześnie (25%).

Urządzenia mobilne shoppingshow.pl

Jak korzystamy ze smartofnów?

Planując zakupy danego dnia, będąc jeszcze w pracy lub na uczelni, tworzymy sobie listy zakupów w aplikacjach (dotyczy to najczęściej artykułów spożywczych), a jeśli chcemy kupić produkt, np. odzieżowy, zaczynamy przeglądać e-sklepy. Zaczynamy od swoich ulubionych (80%), ale czasami korzystając z Google klikamy w linki tych sklepów, których reklamy się wyświetlają (20%). Jeśli chorujemy lub mamy znajomych, kogoś w rodzinie, którzy mają kłopoty ze zdrowiem, smartfon służy nam do zweryfikowania wiedzy i opinii innych na temat danej choroby.

Podobne artykuły:

Jeśli coś ciekawego, śmiesznego lub niecodziennego wydarzy się wokół nas, robimy fotkę i informujemy o tym swoich znajomych na Facebook’u. Aż 85% z nas korzysta z portali społecznościowych lub aplikacji typu Wykop, Kwejk, Demotywatory oraz wybranych kanałów na YouTube. Sięgamy po te treści, aby się pośmiać, wyluzować, zabić czas (75%). Na uczelni korzystamy ze smartfona robiąc zdjęcia notatek, bądź skanując fragmenty książek czy opracowań (40%). Nagrywamy wykłady, rozmowy, ważne spotkania (35%). Korespondujemy na Skype oraz innych komunikatorach (70%). To przez smartfon, w pracy, na uczelni czy w wolnym czasie, wyszukujemy przepisów na obiad lub inną kulinarną okazję. To smartfon jest na ogół pierwszym urządzeniem, przez które sprawdzamy informacje na temat cen wycieczek i miejsc, do których planujemy pojechać na urlop.

Rubikom Strategy Consultants Doradztwo marketingowe Marcin Gieracz