Statystyczny Polak wyda na walentynki 100 zł

Statystyczny Polak wyda na walentynki 100 zł Pixabay.com

Dla 50 proc. Polaków walentynki nie są ważnym świętem. Z drugiej strony 48 proc. osób będących w związku planuje spędzić 14 lutego w sposób szczególny, np. pójść z ukochaną osobą do kina, teatru, restauracji czy przygotować coś wyjątkowego w domu.

Tak wynika z badania Barometr Providenta.

– Walentynki ciągle są świętem, które dopiero wchodzi do naszej kultury. Ocena jego ważności zależy od wieku pytanych osób: im są one młodsze, tym waga tego święta jest dla nich wyższa. Co zadowalające, na stosunek do niego nie ma natomiast wpływu stan cywilny respondentów – mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza, specjalista ds. badań, analiz i raportowania z firmy Provident Polska.

Prawie połowa badanych zamierza przeznaczyć na tegoroczne święto zakochanych przeszło 100 zł. Bardziej szczodrzy będą mężczyźni, którzy wydadzą o 10 proc. więcej pieniędzy niż kobiety.

– Warto zwrócić uwagę, że 2 proc. Polaków planuje wydać na walentynki aż ponad 500 zł. Co ciekawe, są to głównie osoby powyżej 40. roku życia niebędące w stałym związku – zauważa Karolina Łuczak.

infoWire.pl