Światowa innowacja z zakresu Virtual Reality z polskim udziałem

Światowa innowacja z zakresu Virtual Reality z polskim udziałem vr global

Z wirtualną rzeczywistością amerykańsko – polska firma ma szanse zostać światowym liderem.

VR Global to międzynarodowa firma generująca rozwiązania i pomysły bazujące na możliwościach wirtualnej rzeczywistości. Firma powstała i ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku, założona przez Andrzeja Jończyka, Alexandra Gredysa oraz Leslawa Gredysa. Głównym rynkiem działalności VR Global są Stany Zjednoczone, docelowo również rynki europejskie.

Ich pierwszy, rewolucyjny produkt to kompletny system VR dla branży nieruchomości. Pozwala on na wirtualny spacer po gotowej lub dopiero powstającej inwestycji, przy pomocy okularów wirtualnej rzeczywistości – HMD takich jak Samsung Gear VR lub Oculus Rift. Produkt wyprzedza dotychczasowe rozwiązania w temacie wirtualnych wizualizacji wnętrz (oraz całych budynków) i jest innowacyjny na skalę światową. System VR Global dzięki zdjęciom, video 360 3D, planom technicznym i wizualizacjom 3D jest w stanie w krótkim czasie stworzyć obraz miejsca, które możemy odwiedzić będąc nawet tysiące kilometrów od niego. Kontent 360 3d pozwala swobodnie oglądać całe wnętrza niemalże w taki sposób jakbyśmy fizycznie się w nich znajdowali.

Kompleksowowść

Wyróżnikiem VR Global jest komplementarność i kompleksowość sytemu. Składa się on z aplikacji do okularów wirtualnej rzeczywistości, aplikacji kontrolującej prezentacje, CMSa do obsługi kontentu, hostingu, analiz oraz mechanizmów wdrożeniowych z obsługą klienta. Platforma będzie dostępna  w AppStorach, a firmy mogą otrzymać również indywidualne Iframe’y do wstawienia na swoje strony www. Ważną kwestią przy obsłudze klienta jest również możliwość wykonania całej dokumentacji fotograficznej, rysunkowej i wizualizacyjnej, a więc zebranie wszelkich potrzebnych materiałów do odwzorowania danej inwestycji w wirtualnej rzeczywistości.

To idealne narzędzie dla deweloperów i agencji nieruchomości, które już przed premierą budzi  spore zainteresowanie za oceanem u najbardziej ekskluzywnych biur nieruchomości w Los Angeles, Miami, Nowym Jorku. VR Global ma już pierwszego partnera z branży nieruchomości - firmę Nest Seekers International a supporterami systemu są EFactor i IBM Softlayer.

Polscy współpracownicy

To nie koniec ciekawostek dotyczących projektu - w  proces powstawania systemu zaangażowana jest spora grupa polskich specjalistów, odpowiadających za kwestię programistyczną i wdrożeniową. Cały ‘BackOffice’ firmy to programiści oraz deweloperzy stacjonujący we Wrocławiu i pracujący przy budowie, rozwoju, a także kolejnych funkcjonalnościach systemu.

Do prowadzenia działań reklamowych VR Global na rynku USA wybrana została polska agencja – Adcookie.pl, specjalizująca się w nowych trendach reklamy online.  To właśnie innowacyjne podejście, stosowana paleta narzędzi o globalnym zasięgu zadecydowała o wyborze agencji.

W ramach nawiązanej współpracy Adcookie odpowiada m.in. za web design, analitykę webową, zaplanowanie oraz prowadzenie działań reklamowych obejmujących m.in. AdWords, RTB, e-mail marketing, content marketing oraz reklamę video.

red.