System Zarządzania Dokumentami

System Zarządzania Dokumentami Photo credit: Robert S. Donovan / Foter

Czasy, w których firmy archiwizowały tysiące dokumentów rocznie w gigantycznych gablotach, które pochłaniały cenne miejsce w biurach, niedługo odejdą w niepamięć. Dlaczego?

Niebawem oprogramowanie umożliwiające zarządzanie dokumentami w trybie online zastąpi owe gabloty - jednak na tym korzyści się nie kończą. Program do zarządzania dokumentami pomoże Twojej firmie zwiększyć produktywność oraz wydajność, zredukować koszty, pomóc w organizacji prac, oraz o wiele więcej.

System do zarządzania dokumentami - co to takiego? Tak w skrócie, jest to rozwiązanie, które umożliwi osobom, grupom i/lub firmom udostępniać, przechowywać oraz edytować dokumenty w trybie online. 

Podobne artykuły:

Programy

Coraz więcej firm korzysta z oprogramowania do zarządzania dokumentami w celu zwiększenia produktywności oraz by zredukować koszty. w dodatku, ustawodawcy w usa oraz wielkiej brytanii domagają się uchwalenia ustawy, na mocy której w wielu sektorach biznesu zaistnieje obowiązek przechowywania dokumentów oraz danych w formie cyfrowej. praca nad ustawą jest już w zaawansowanym stadium. jako przykład: wiele ośrodków medycznych już dziś ma obowiązek przechowywania kopii dokumentacji pacjenta zarówno w formie tradycyjnej jak i w formie cyfrowej. W niedalekiej przyszłości ma to ułatwić cyfrową wymianę danych o pacjencie między ośrodkami. Wiele przemawia na korzyść przechowywania dokumentów w formie cyfrowe

ASP & "Klient-serwer"

Można spotkać się z dwoma podstawowymi rodzajami oprogramowania do zarządzania dokumentami: Dostawca usług aplikacyjnych (z ang. Application service provider - ASP), oraz programy typu „klient-serwer”. Systemy klient-serwer są kontrolowane przez lokalne komputery, podczas gdy oprogramowania ASP są udostępniane online przez zdalnego dostawcę usług. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Jednak, co raz więcej firm sięga po oprogramowanie typu ASP. Dlaczego? Rozwiązanie te lepiej chroni dane firmowe, gdyż dostawca usługi (Document-Management.pl) posiada kadrę specjalistów z dziedziny IT oraz stosuje zaawansowane środki bezpieczeństwa; znacznie bardziej zaawansowane, niż rozwiązania oferowane przez system klient-serwer. Poza korzyściami płynącymi z bezpieczeństwa dokumentów w formie cyfrowej, niewątpliwym atutem ASP jest wgląd do plików firmowych z dowolnej lokalizacji za pośrednictwem Internetu .

Internetowe programy do zarządzania dokumentami oferują szereg korzyści, które pozwolą Twojej firmie rozwinąć się. Już wkrótce przedstawię listę powodów, dla których powinieneś rozważyć wdrożenie owego systemu w Twojej firmie.

Podobne artykuły:


Grzegorz Bernaś Beriko Software Strony internetowe, strony www