Sztuczna inteligencja zdobywa Warszawę

Sztuczna inteligencja zdobywa Warszawę NF.pl

Spotkanie z cyklu poświęconemu tematyce sztucznej inteligencji pod hasłem „Let’s meet to talk about Artificial Intelligence” po raz pierwszy odbyło się w Warszawie.

Współorganizatorem wydarzenia była firma B2B Lab, partnerem instytucjonalnym Agencja Rozwoju Przemysłu, a partnerami wspierającymi Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Samsung i firma R3think.

– Widząc zainteresowanie naszymi spotkaniami w Krakowie postanowiliśmy, przy udziale firmy B2B Lab zorganizować inauguracyjne wydarzenie w stolicy. Naszą ambicją jest, aby cykl A.I. meetup rozwijał się także w innych miastach – mówi Tomasz Wesołowski, CEO firmy 2040.io, pomysłodawcy i organizatora cyklu.

Sztuczna inteligencja szybko wkracza w nasze codzienne życie. Z dobrodziejstw uczących się maszyn korzystamy nie tylko używając wyszukiwarki internetowej, korzystając z portali społecznościowych, czy rozmawiając na chatach. Coraz więcej biznesowych zastosowań wskazuje na to, iż mamy do czynienia z początkiem prawdziwej rewolucji.

Również w polskich firmach coraz częściej wykorzystuje się mechanizmy uczenia maszynowego i algorytmy sztucznej inteligencji. Stąd potrzeba organizacji wydarzeń, podczas których osoby zainteresowane tą tematyką mogą wysłuchać ciekawych, praktycznych prezentacji a także włączyć się do dyskusji z prelegentami i uczestnikami. W trakcie czwartkowego spotkania można było posłuchać o podstawach uczenia maszynowego, dowiedzieć się jak zbudować własnego tłumacza w 15 minut, czy zgłębić tematykę analizy semantycznej wykorzystywanej w automatycznej obsłudze klienta.

– Zainteresowanie meetupem przerosło nasze oczekiwania. Zarejestrowało się prawie 450 osób, wobec czego musieliśmy założyć listę oczekujących – miejsc wystarczyło tylko dla 250 uczestników – mówi Błażej Pianowski z firmy B2B Lab.

Kolejne  spotkanie odbędzie się w Krakowie, 8 czerwca, a cały cykl powróci po wakacjach w rozszerzonej formule. Informacje i zapisy znajdują się na stronie http://www.aimeetup.pl/