Szyfrowane polączenie w aplikacji online

Szyfrowane polączenie w aplikacji online http://all-free-download.com/

Popularność wykorzystania modelu SaaS nie słabnie. Coraz więcej aplikacji działa w tej technologii. Czy ich twórcy myślą również o standardach bezpieczeństwa? Jednym z nich jest szyfrowane połączenie SSL. Dlaczego jest tak ważne i czemu służy?

Protokół SSL odpowiada za szyfrowanie połączenia klient-serwer w taki sposób, by przesyłane dane były zawsze zabezpieczone. Swoje początki miał w USA w 1994 roku. Rozwój usług internetowych wymusił stosowanie bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Najpierw korzystano z wersji SSL 1 i 2. Później pojawił się SSL 3, z którego korzysta coraz mniej rozwiązań IT. Dziś najczęściej wykorzystywanym protokołem jest TLS 1.0. Poziom jego bezpieczeństwa zależny jest m.in. od klucza. Kiedyś stosowano wyłącznie 40 bitowe. Obecnie standardowy klucz liczy 128 bitów lub 256 i zapewnia bezpieczny przesył danych.

Aplikacje internetowe gromadzące dane użytkowników i wykorzystujące SaaS posiadają w standardzie zabezpieczeń SSL. Daje on możliwość bezpiecznego przesyłu informacji między użytkownikiem a aplikacją. Należą do nich m.in. rozwiązania typu CRM. Gromadzą one firmową dokumentację, zawierają listę zadań do wykonania, informacje na temat konrahentów oraz obecnie realizowanych i planowanych interesów.

Korzyść z szyfrowania

Dane umieszczone w aplikacji wykorzystującej SSL są bezpiecznie przesyłane, co gwarantuje ich nienaruszalność i dostępność “od ręki”. Dla rozwiązania klasy CRM to warunek konieczny, ponieważ przedsiębiorca dzięki niej upraszcza prowadzenie swojej firmy.

Twórca danego rozwiązania internetowego ma pewność, że jego aplikacja posiada wymagane standardy bezpieczeństwa. SSL świadczy również o profesjonalizmie - aplikacja taka zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi i jego danych, a to z kolei buduje zaufanie.

Jak się nabywa SSL?

Protokół SSL nabywa się od wyspecjalizowanych dostawców certyfikatów SSL. Twórcy rozwiązań internetowych korzystają z usług światowej klasy firm. Tylko one zapewniają wysokie standardy zabezpieczeń.

Podobne artykuły:

Kamil Jarosz miniCRM - Prosty CRM online