Tajemnice MS Office: OneNote, czyli notes z zaawansowanymi funkcjami

Tajemnice MS Office: OneNote, czyli notes z zaawansowanymi funkcjami Shutterstock

Wyższa produktywność pracy, szybsze podejmowanie decyzji, a także lepsze zarządzanie informacjami – takie korzyści daje użytkownikom MS Office praca z programem OneNote.

Aplikacja ta wspiera przygotowywanie notatek oraz zarządzanie nimi, pozwalając m.in. na zapisywanie tekstów, dźwięków, obrazów, ich współdzielenie oraz kategoryzowanie. Wszystkie informacje przechowywane są w chmurze, a więc mamy do nich dostęp i możemy je edytować z każdego miejsca z dostępem do Internetu.

Pojemny notatnik zapisany w chmurze

OneNote to program do sprawnego robienia notatek, ich organizowania i utrwalania na wiele różnych sposobów. Zapiski można sporządzać tradycyjnie – z wykorzystaniem klawiatury, lub też nagrywając je czy też zapisując na tablecie – rysikiem lub odręcznie. Dzięki aplikacji można sprawnie zarządzać informacjami, w których posiadaniu jesteśmy, łączyć notatki w jednym miejscu, a także je współdzielić. Wszystkie zapiski mogą być dowolnie kategoryzowane, możemy im także nadawać priorytety ważności. Program umożliwia ponadto wyróżnianie najważniejszych pomysłów, a także ustawianie przypomnień, tak by nic nam nie umknęło.

Podobne artykuły:

W praktyce OneNote jest bardzo pojemnym i lekkim notatnikiem, w którym możemy zmieścić dowolną liczbę folderów, sekcji oraz stron i w pełni dostosować ich organizację do swoich potrzeb. Co więcej, OneNote umobilnia nasze zapiski, które są przechowywane w chmurze. Dzięki temu mamy do nich stały dostęp, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy – wystarczy, że zalogujemy się do aplikacji z dowolnego urządzenia, połączonego z Internetem.

Tablice prezentacyjne i profesjonalne funkcje badawcze

OneNote nie tylko wspiera zarządzanie notatkami, ale także organizację spotkań warsztatowych czy też tzw. burz mózgów. Aplikacja współdziała z rzutnikiem cyfrowym, pozwalając na utworzenie tablicy prezentacyjnej, którą można edytować w czasie rzeczywistym. To wyraźnie usprawnia prowadzenie spotkań, a praca na „żywym dokumencie” oszczędza czas i jest bardziej wydajna.

Podobne artykuły:

One Note zawiera także profesjonalne funkcje badawcze, zbierające informacje z sieci Web lub innych dokumentów. I tak po przeciągnięciu tekstu, rysunku czy tabeli do OneNote, program ten dodaje adres witryny sieci Web lub lokalizacji pliku w postaci odwołania. Warto podkreślić, że pomimo wszystkich zaawansowanych funkcji, aplikację cechuje przyjazny, znany z pozostałych składowych MS Office, interfejs użytkownika, dzięki czemu obsługa programu jest intuicyjna. Z pewnością warto zapoznać się z tym narzędziem i zaznajomić z funkcjami, które wyraźnie wspierają codzienną pracę, pozwalając lepiej zarządzać informacjami i w dłuższej perspektywie oszczędzają nasz czas. Z funkcjonalności OneNote mogą korzystać użytkownicy pakietów Office 365 i Office 2013.

Onex Group Tomasz Smirnow