To jedno z najbardziej elastycznych rozwiązań w biznesie. Jak się jednak okazuje, korzystają z niego nie tylko firmy. Warto?

To jedno z najbardziej elastycznych rozwiązań w biznesie. Jak się jednak okazuje, korzystają z niego nie tylko firmy. Warto? NF.pl

Czy warto wypożyczyć auto dostawcze? Sprawdzamy.

Wynajem samochodów dostawczych to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w prowadzeniu własnego biznesu, jak i podczas domowej przeprowadzki. Wiele firm docenia możliwość wypożyczenia samochodu lub busa między innymi ze względu na wysoką elastyczność takiej opcji. Jakie inne zalety ma tego typu wariant pozyskania samochodu?

Samochód dostawczy potrzebny od zaraz – co jednak zrobić, jeśli nie chcemy go kupić?

Wypożyczenie samochodu dostawczego, jak zresztą każdego innego pojazdu, to rozwiązanie korzystane w sytuacji, gdy jest nam niezbędny samochód, jednak nie chcemy go zakupić. Czasem jest to rozwiązanie na tu i teraz, a zakup pojazdu wymaga czasu i odpowiednich środków. Wypożyczenie samochodu to natomiast zaledwie chwila.

Kiedy najbardziej korzystnym jest wariant wypożyczenia samochodu dostawczego lub busa? W każdym przypadku, gdy nie chcemy kupować auta, a jest ono nam niezbędne, np. do domowej przeprowadzki, przewozu przedmiotów wymagających dużej przestrzeni załadunkowej lub w prowadzonym biznesie do przewożenia pracowników (busy, tzw. brygadówki), materiałów, czy towaru. Jeśli „wypadł ci” właśnie z użytkowania własny zepsuty samochód, po prostu wynajmij auto dostawcze i zachowaj ciągłość w realizowanych zleceniach, robotach, czy przewozie.

Na co powinieneś zwrócić uwagę wynajmując auto dostawcze lub busa?

W przypadku wypożyczania jakiegokolwiek pojazdu, najważniejszą kwestią jest zawsze bezpieczeństwo. Dlatego warto korzystać z usług dobrej, sprawdzonej wypożyczalni, która gwarantuje, że wynajmowane samochody są sprawne technicznie i spełniają wszelkie obowiązujące wymogi bezpieczeństwa. Poza tym warto poszukać jak najbardziej elastycznej oferty wynajmu samochodu dostawczego, bo o elastyczność przecież najbardziej nam chodzi. W tym wypadku wypożyczenie samochodu powinno być możliwe zarówno na okres jednego dnia, jak i miesiąca. Do tego dochodzi także istotna kwestia kompleksowości oferty, obejmująca standardowo:

  •     pełny pakiet ubezpieczeń wraz z pakietem Assistance,
  •     szeroki wybór marek pojazdów oraz ich typów,
  •     możliwość zamówienia zatankowanego samochodu.

Zatem wynajem samochodów dostawczych to z pewnością rozwiązanie warte zainteresowania. Elastyczne, wygodne i bezpieczne.