To pewne. Fakturowanie podbija rynek mobile.

To pewne. Fakturowanie podbija rynek mobile. e-fakturomat.pl

Natychmiastowe sprawdzenie salda, dostęp do zrealizowanych transakcji podatkowych czy pełna kontrola naszych płatności.

Natychmiastowe sprawdzenie salda, dostęp do zrealizowanych transakcji podatkowych czy pełna kontrola naszych płatności. Szerokie spektrum możliwości, jakie oferują usługi mobilne, to jedna z głównych przyczyn stale rosnącej popularności tej sprofilowanej oferty w polskim środowisku internetowym.

W dobie mediów elektronicznych, do porządku dziennego przeszło używanie smarthphonów, tabletów czy innych obsługiwanych zdalnie urządzeń, które są zintegrowane z internetowymi systemami operacji mobilnych.

Wraz z postępującym rozwojem, na polskim rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej pionierskich technologii, dzięki którym korzystanie z zasobów finansowych przedsiębiorstwa jest szybkie, a co najważniejsze proste i w pełni przejrzyste. W przypadku działań finansowych firmy, powoli odchodzi się od tradycyjnej formy archiwizowania i przesyłania dokumentów podatkowych takich jak faktura VAT, którą coraz częściej wymieniamy na e-fakturę.

Nowoczesny zakres usług pozwala Klientom na otrzymywanie dedykowanej infrastruktury, na której wszyscy użytkownicy mają możliwość uruchomienia potrzebnej transakcji bez konieczności inwestowania pieniędzy, jakie musieliby przeznaczyć na czasochłonny i bezpośredni kontakt z odbiorcami swoich produktów, podwykonawcami czy innymi interesariuszami.

Wygoda i nowoczesność, a mobilne fakturowanie

Połączenie mobilnych aplikacji ze spersonalizowanym kontem użytkownika zapewnia pełną wygodę w wystawianiu faktur. Liberalne przepisy obowiązujące w polskim systemie prawnym, to wyraźny ukłon w stronę wszystkich osób, chcących z powodzeniem rozwijać swoją firmę. Zwróćmy uwagę na fakt, iż to właśnie elektroniczne fakturowanie pozwala nam na pełne utrzymanie płynności finansowej w kontaktach z klientami. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do papierowego odpowiednika, e-fakturę dostarczymy do właściwej osoby w zaledwie kilka sekund. Zmniejszone zostaje więc ryzyko przeterminowania dokumentu i potencjalnych opóźnień w oczekiwanych płatnościach.

Korzyści dla biznesu

Niewątpliwie, kolejnym ważnym aspektem, któremu powinniśmy się bliżej przyjrzeć jest stała obecność urządzeń mobilnych w codziennym życiu przeciętnego właściciela firmy i jego pracowników.

Aplikacje mobilne na stałe zadomowiły się w naszych telefonach. Ułatwiają nam życie, przyspieszają komunikację. W czasach stosunkowo taniej transmisji danych, właściciele dowolnego biznesu, którzy chcą znacząco powiększyć swoje przychody, wykorzystują właśnie kanały mobilne.

Przykładów nie należy szukać daleko, patrząc chociażby na politykę w komunikacji z klientami, czołowych instytucji finansowych w Polsce. Z aplikacji mobilnych korzystają już największe banki tj. Raifeissen Bank Polska, BZ WBK, Pekao, Getin Bank czy będący na fali popularności, mBank.

Największym atutem wskazywanym przez większość firm korzystających z tej formy świadczenia usług i przesyłania dokumentacji podatkowej jest duża bliskość z użytkownikiem. Aplikacje mobilne mogą być wykorzystywane praktycznie wszędzie, co może stanowić pewnego rodzaju prognozę, że rynek tego typu usług będzie się stale rozwijał.

E-faktura sprzyja interesom

Wracając do jednego z kluczowych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jakim jest stały obrót dokumentacji rozliczeniowej, możemy zaryzykować stwierdzenie, że przeniesienie dokumentacji firmy do jednego, wirtualnego miejsca, to krok milowy w tym, jak postrzegamy kwestie związane z finansami prowadzonego biznesu.

Programy do fakturowania online umożliwiają stworzenie indywidualnie dopasowanego profilu, w którym znajdziemy kompletną historię realizowanych transakcji. Co więcej, przez cały czas będziemy mogli dokonać niezbędnej korekty, jeśli któryś z Klientów czy pracowników przez omyłkę błędnie wypełni fakturę.

Którą aplikację wybrać?

Jedną z najnowszych aplikacji tego typu umożliwiającej zapanowanie przedsiębiorcy nad fakturami wystawianymi prze sieci handlowe na krajowym rynku jest E-fakturomat. Posiadacze tego w pełni intuicyjnego urządzenia otrzymują pełen dostęp finansowego archiwum przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W ramach zastosowań mobilnych, nową aplikację możemy zsynchronizować z dowolną przeglądarką internetową, przy użyciu dowolnego tabletu czy smarthphone’a działających na platformie IOS lub Android.

E-fakturomat pełni ponadto rolę skanera, który w szybki sposób pozwoli przypisać dane widoczne na otrzymanym paragonie do odpowiedniego konta w swoim systemie. W ten sposób zabezpieczenie dokumentów księgowych będzie od razu widoczne w specjalnym panelu zarówno dla Klienta końcowego, jak i firmy partnerskiej programu, w której dokonano zakupu.Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Realizowane przez ITEZONE.PL Sp. z o.o., które otrzymało dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania POIG 8.1

Tytuł projektu:

"E-Fakturomat – praktyczne narzędzie dla sieci handlowych i agencji badania rynku i opinii."