TOP 5: Hotelowe bary, które Cię zachwycą

TOP 5: Hotelowe bary, które Cię zachwycą HOTEL SOFITEL GRAND SOPOT

Drink to nie tylko whisky z colą czy wódka z sokiem, lecz duży wachlarz egzotycznych smaków i kunsztownych połączeń rozmaitych alkoholi.

Równie istotne jest miejsce, w którym będziemy się nimi delektować. Najlepsze hotelowe bary świetnie się do tego nadają – warto je odwiedzić, nawet jeśli nie planujemy noclegu w hotelu.

Pełne przepychu otoczenie, delikatna muzyka płynąca z głośników, ciepłe światło i atmosfera luksusu to idealne towarzystwo dla dobrego drinka. Najlepsze hotelowe bary łączą te aspekty, tworząc niesamowity entourage, w którym kunsztownie przyrządzony koktajl z ekskluzywnych trunków nabiera głębszego smaku. Zabieramy Was na krótką wycieczkę po najlepszych hotelowych barach na świecie i w Polsce.

Bar 54 w Hyatt Times Square w Nowym Jorku

Bar 54 na dachu hotelu Hyatt w Nowym Jorku to wyjątkowa propozycja dla amatorów wyszukanych drinków, ekskluzywnych win i wyjątkowych single maltów. W Bar 54 możemy się nimi delektować z perspektywy najwyżej położonego baru w Nowym Jorku.

Podobne artykuły:

Jesteśmy ponad dachami większości okolicznych wieżowców, a panorama pozostawia niezapomniane wrażenia. Pomimo śródmiejskiego klimatu otoczenia, czyli Times Square, wewnątrz panuje przytulna atmosfera, która idealnie pasuje do wyrafinowanej listy drinków i przebogatej karty win.

Connaught Bar, The Connaught (London)

Londyński Connaught Bar w hotelu Connaught jest równie znany wśród amatorów ekskluzywnych alkoholi i oryginalnych przestrzeni, co Big Ben wśród turystów. Warto tu zajrzeć już ze względu na niezwykły przepych wnętrza. Podłogi z białego marmuru, egzotyczne skóry, połyskujące srebrne akcenty i sklepienia wyłożone lustrami tworzą miejsce, które początkowo może przytłaczać bogactwem, jednak szybko staje się wyrafinowaną oazą do degustacji jednych z najlepszych drinków na świecie, takich jak Martinez – ojciec wszystkich Martini, czyli mieszanka ginu, wermutu i maraschino.

Redwood Room at Clift, San Francisco

Nieopodal finansowej dzielnicy San Francisco, tuż obok słynnego Union Square znajduje się luksusowy hotel Clift. To właśnie tu znajdziemy sławny bar Redwood Room. Jak głosi legenda, jego ściany oraz lada zostały wykonane z jednej sekwoi wieczniezielonej (ang. redwood). Wytworne meble w Redwood Room to natomiast dzieło znanego architekta Pfilippe Stracka. Ciepłe, czarujące wnętrze utrzymane w stylu lat 20. jest przełamane nowoczesnością plazmowych telewizorów, na których wyświetla się rozmaite działa sztuki. Redwood Room to ulubione miejsce spotkań młodych rekinów biznesu z San Francisco, również ze względu na menu alkoholi – równie wysmakowane, co wnętrze.

Sofitel Grand Sopot

A co na rodzimym gruncie? Na pewno warto zajrzeć do Sopotu, w gościnne, wysmakowane wnętrza pięciogwiazdkowego hotelu Sofitel Grand Sopot grupy AccorHotels. Wnętrza hotelu oraz jego słynny bar stanowiły tło dla wielu polskich filmów. Le Bar hotelu Grand utrzymany jest w stylu art deco, zaś w karcie znajdziemy szeroki wybór najlepszych whisky, mistrzowskich koktajli i szlachetnych win, dla których znakomite uzupełnienie stanowi piaszczysta, bałtycka plaża i szum morza. Le Bar szczególnego charakteru nabiera po zmroku, kiedy to często staje się kulturalną stolicą Sopotu.

Lista wyjątkowych barów hotelowych powstała dzięki współpracy z siecią AccorHotels i jej pracownikami.

AccorHotels