Video i RTM zdominowały social media w 2015 roku

Video i RTM zdominowały social media w 2015 roku sxc.hu

Początek roku to okres nie tylko noworocznych postanowień ale też refleksji nad zmianami, kondycją branży i aktualnymi trendami.

Co zdominowało internet w 2015 roku? Postanowiliśmy przeanalizować ubiegły rok skupiając się na kierunkach, które naszym zdaniem stały się przełomowe dla social media. 

Po pierwsze video

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że wreszcie video całkowicie zdominowało komunikację w Internecie. Formalnością jest zaznaczenie pozycji Snapchata, który w ciągu ostatniego roku ewoluował do miana najpopularniejszego kanału social media. To za jego pośrednictwem użytkownicy wysyłają nawet siedemset milionów zdjęć i filmów dziennie! Nie tylko na Snapchacie królowało video, coraz szybciej dominuje ono też inne kanały social media, w tym najpopularniejszego Facebook’a, który zdecydował się na wprowadzenie w 2015 roku samoodtwarzających się form wizualnych. Warto też wspomnieć o wdrożeniu streamingu na żywo – opcji Facebook Mentions – którą wykorzystał już nawet Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, przy okazji ceremonii zaprzysiężenia. 

#RTM dla błyskotliwych

Dynamiczny rozwój technologii i komunikacji wizualnej przyczynia się również do wzrostu znaczenia Real Time Marketingu, który w ostatnim roku przeżył istne odrodzenie. Świadczy to o dużej roli błyskawicznych przekazów oraz zwiększających się wymaganiach użytkowników. Marki prześcigały się w tworzeniach kolejnych komunikatów, które nawiązywałyby do aktualnych wydarzeń, konsekwentnie je realizowały, a nawet wyprowadzały poza kanały digital. Jakość tych działań oficjalnie stała się wyznacznikiem dobrze prowadzonego profilu. - tłumaczy Anna Dziedzic, PR Manager 365 agencja.

Kolejną kwestią, która niewątpliwie zajęła wysokie miejsce w rankingu przełomowych działań w obszarze social media jest rozbudowanie działań reklamowych. Nowościami, z których mogą korzystać administratorzy są zdjęcia sponsorowane na Instagramie oraz promowane tweety. Choć wymienione działania nie spotkały się początkowo z entuzjazmem to właśnie rok 2016 może okazać się przełomowym okresem weryfikującym słuszność i użyteczność tych zmian. - dodaje Anna Dziedzic. Czy będzie? Okaże się pod koniec trwającego roku.