W pogoni za pracownikiem…

W pogoni za pracownikiem… nf.pl

Sytuacja na rynku pracy w 2015 r. wyraźnie się poprawiła i wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie się utrzymywał także w 2016 r. Pracownicy są bardziej pewni swojego zatrudnienia, co stawia polskich pracodawców w coraz trudniejszej sytuacji.

O tym, co staje się głównym wyzwaniem na rynku pracownika mówić będą menedżerowie personalni podczas nadchodzącego Kongresu Kadry. Jego hasło brzmi: W pogoni za pracownikiem.

Jak ze zmianami na rynku pracy radzą sobie największe organizacje w Polsce, jak optymalizują działania personalne, aby dostosować się do wymagań biznesu, jak mierzą efektywność projektów, co staje się dla nich największym wyzwaniem w dobie walki o talenty, zmian demograficznych oraz wszechobecnej technologii – odpowiedzi na te pytania padną zapewne podczas XXIII Kongresu Kadry, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9–11 maja 2016 r.

Ucz się na przykładzie innych

Wśród prezentacji projektów personalnych znajdą się dobre praktyki z takich firm, jak: CEMEX Polska, IKEA Industry Poland, Hilti (Poland), Dendro Poland, Hempel Paints (Poland), Flextronics International Poland, Sonoco Poland Packaging Services, Saint-Gobain Group, ZF TRW, RWE, AVON, Unilever Polska, Grupa Żywiec, Fair Packaging, Nexteer Automotive Poland, Colian i wielu innych. Wśród tematyki nie zabraknie także kwestii związanych z rozwojem pracowników, budowaniem zaangażowania, kształtowania kultury organizacyjnej czy efektywnego pozyskiwania i utrzymania wysoko wykwalifikowanych pracowników w firmie. Jak zwykle pojawią się też prelekcje ekspertów z zakresu konsultingu, psychologii biznesu a także blogerki HR-owej.

Topowi prelegenci

O wysokiej randze kongresu świadczą topowi prelegenci, którzy znaleźli się w jego programie. Zaproszenie do udziału w kongresie przyjęła Lori Shook – ekspert w zakresie neuroscience i jej wykorzystania w kreowaniu nowoczesnego przywództwa, wieloletnia trenerka i coach biznesu. Jej prezentacja – Przywództwo zupełnie inne ma imię – czyli jak umysł kreuje współczesnego lidera – dotyczyć będzie najnowszych trendów w rozwoju przywództwa, w tym oczywiście kwestii związanych z neuroscience. Kolejnym prelegentem będzie pochodzący z Holandii Jos Rovers – doświadczony konsultant, który wspiera organizacje w procesach transformacji, kreowania efektywnego przywództwa i innowacji. Jego wystąpienie dotyczyć będzie: Teorii U czyli nowego sposobu patrzenia na przywództwo i sens biznesu.

Podobne artykuły:


Inspiracji ze świata biznesu i dla biznesu dostarczą także duety prelegentów: Rafał Ohme – profesor nadzwyczajny psychologii, jeden ze światowych pionierów consumer neuroscience oraz mówca biznesowy Szymon Kudła poprowadzą prezentację: Dojrzali liderzy, zdrowe zespoły - rzecz o spójności i odwadze w przywództwie.

Bardzo ciekawie zapowiada się także prezentacja: Zawsze wzwyż, nigdy w dół, którą wspólnie poprowadzą Paweł Dangel – w latach 1997-2012 prezes zarządu Grupy Allianz Polska i Katarzyna Dyłożyńska – obecnie dyrektor personalny Banku Zachodniego WBK, wcześniej dyrektor personalny Grupy Allianz Polska.

Inspiracje spoza świata biznesu

Organizatorzy kongresu zadbali także o niestandardowe inspiracje spoza świata biznesu. Stąd obecność w programie kongresu znanego dziennikarza telewizyjnego Jarosława Kuźniara z prezentacją: Wstajesz i hejt – czyli odwaga bycia sobą w profesjonalnym budowaniu marki osobistej oraz Szymona Majewskiego z: Historią kariery, co nie jedno miała imię.

Finał HR INNOWATOR 2016

Po raz trzeci w trakcie wiosennej edycji kongresu odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu dla firm, które realizują innowacyjne projekty w zakresie zrządzania ludźmi HR INNOVATOR 2016.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane na stronie hrinnovator.pl do 4 kwietnia 2016 r. a prezentacja zwycięzców i wręczenie statuetek HR INNOVATORA 2016 zostały zaplanowane na 9 maja.

Wyjątkowe miejsce

XXIII edycja Kongresu Kadry zapowiada się bardzo ciekawie pod względem tematyki, ale nie tylko. Tym razem uczestnicy zostali zaproszeni do Centrum Konferencyjnego Muranów w Muzeum Żydów Polskich POLIN. Kongres będzie więc okazją nie tylko do poszukiwania najlepszych rozwiązań w zakresie polityki personalnej, ale także sposobnością zwiedzania znakomitej wystawy 1000 lat historii Żydów Polskich.

Więcej o kongresie na stronie kongreskadry.pl.

Kongres Kadry logo nf.pl

Nowoczesna Firma S.A.