W sfinansowaniu urlopu może pomóc pracodawca

W sfinansowaniu urlopu może pomóc pracodawca sxc.hu

Od czerwca do września w firmach trwa okres urlopowy, a pracownicy rotacyjnie wymieniają się. Do tej pory mogli oni liczyć na dopłaty do letniego wypoczynku lub na świadczenia urlopowe, ale sam wypoczynek musieli organizować we własnym zakresie.

Dziś wielu pracodawców idzie dalej i oferuje pracownikom narzędzia, które wyręczają ich w planowaniu i organizacji urlopu. Z badania CBOS „Wyjazdy Wypoczynkowe Polaków w 2013 roku i plany na 2014 rok” wynika, że ponad połowa badanych jak co roku planuje wyjechać na dłuższy niż dwudniowy wyjazd wypoczynkowy.

Każdy taki wyjazd pozwala oderwać się od obowiązków i zrelaksować. A to z kolei procentuje większą motywacją do pracy i efektywnością. Nic zatem dziwnego, że pracodawcom coraz częściej zależy na tym, aby ich pracownicy wypoczęli dobrze i efektywnie. Dlatego chętnie rozbudowują oni systemy świadczeń pozapłacowych w firmach o narzędzia, które pozwolą pracownikom zaoszczędzić czas i przysłużą się im w bardzo praktycznym wymiarze.

- Coraz więcej naszych klientów stara się wspierać pracowników w osiągnięciu równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. Stawiają zarówno na elastyczne systemy motywacyjne, jak i na narzędzia, które zachęcają do aktywności fizycznej oraz do wypoczynku – Iwona Grochowska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Benefit Systems. - W naszej ofercie mamy już program MultiWypoczynek – świadczenie pozapłacowe z zakresu rekreacji i wypoczynku. Każdy pracodawca, który chce zaproponować swoim pracownikom wartościowy wypoczynek weekendowy lub urlop, może skorzystać z oferty programu MultiWypoczynek programu. MultiWypoczynek dostępny jest zarówno dla firm posiadających Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, jak i tych, które go nie mają – dodaje.

W ramach oferty programu MultiWypoczynek pracownicy mogą skorzystać zarówno z krótkich weekendowych wyjazdów, jak i dłuższych pobytów urlopowych. Dostęp do atrakcyjnej cenowo oferty wypoczynku w całej Polsce i za granicą mają również posiadacze karty MultiSport, którzy w okresie urlopowym mogą z powodzeniem korzystać z atrakcyjnej oferty programu dostępnej na stronie www.multiwypoczynek.pl.

- Od lat wyniki badań pokazują, ze najbardziej popularne wśród Polaków są wyjazdy tygodniowe. Dlatego w ofercie mamy właśnie takie formy wypoczynku. Dodatkowo staramy się tak układać ofertę, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie – mówi Martyna Domaradzka, Buisness Development Manager z Benefit Systems.

Do narzędzi ułatwiających organizację urlopu można zaliczyć także Doradcę Wypoczynku – usługę, z której mogą skorzystać pracownicy, których pracodawca wykupił dostęp do programu motywacyjnego MultiBenefit. Użytkownicy usługi mogą znacznie szybciej zaplanować wymarzony urlop bez tracenia czasu na przeszukiwanie oferty turystycznej. Mogą skontaktować się z doradcą i opowiedzieć mu o swoich wakacyjnych upodobaniach i możliwościach, a on wyszuka dla nich najbardziej odpowiednie oferty – pomoże w wyborze kierunku, hotelu, najlepszego terminu wyjazdu, a także zaproponuje oferty najbardziej atrakcyjne cenowo. Po wyborze oferty, dopełni także niezbędnych formalności. W ten sposób, dzięki pośrednictwu pracodawcy, pracownik oszczędza czas oraz pieniądze.

Benefit Systems S.A.