Whitepress: ebook o historii content marketingu

Whitepress: ebook o historii content marketingu Image courtesy of by KROMKRATHOG/FreeDigitalPhotos.net

Content marketing ma już 120 lat! Historia zaczyna się już w 1895 r. i tworzy ją firma John Deere, która wydała magazyn „The Furrow”. Ta historia to nie tylko wspomnienia, lecz także ogromna lekcja, z którą warto się zapoznać.

Właśnie dlatego powstał ebook „Historia Content Marketingu”, który został opracowany przez redaktorów WhitePress. Ponad 20 stron historii content marketingu, kilkanaście praktycznych wniosków, komentarze wybitnych polskich specjalistów. To wszystko w ebooku, który można pobrać zupełnie za darmo.

Ebook zaczyna się firmą John Deere i wydanym przez nią po raz pierwszy w 1895 roku magazynem „The Furrow”, a kończy na działaniach Coca-Coli, które rozpoczęły się w 2011 roku. W sumie autorzy wyznaczyli trzynaście ważnych kampanii i kamieni milowych w historii content marketingu. Każdy z nich jest opisany tak, aby można było wynieść jakąś praktyczną lekcję dla dzisiejszych marketerów.

Publikacja jest bezpłatna i można ją pobrać z tej strony. Przy ebooku pracowali dr Paweł Strykowski, współwłaściciel Whitepress i Paulina Kamińska. Do współpracy przy tym projekcie w charakterze Patronów Medialnych zaproszeni zostali: NowyMarketing.pl, Marketing w Praktyce, Marketing przy Kawie, BRIEF, Online Marketing Polska, MARKETER+, Mediarun.com, PRoto.pl, SocialPress.pl i PortalMedialny.pl

Juicy Relations Michał Żołądkowski