Wirtualna Polska sprzedana za 383 mln zł

Wirtualna Polska sprzedana za 383 mln zł Wirtualna Polska

Orange Polska sfinalizowało sprzedaż Wirtualnej Polski, a jej ostateczna cena po korektach wyniosła 383 mln zł.

Tymczasem jeden z kupujących, Grupa o2, sprzedała 20 proc. swoich udziałów funduszowi MCI Management - podaje portal Wirtualnemedia.pl.

Sprzedaż Wirtualnej Polski przez Orange Polska została ogłoszona w październiku ub.r. Kupującym jest Grupa o2, która korzysta z finansowania funduszu private equity Innova Capital.

Pod koniec stycznia zgodę na połączenie WP i o2 wydał UOKiK, a w czwartek Orange poinformowało o sfinalizowaniu transakcji. Ostatecznie cena sprzedaży 100 proc. akcji Wirtualnej Polski po korektach wyniosła 383 mln zł (wcześniej podawano, że będzie to 375 mln zł).

WP i o2 będą działać razem jako Grupa Wirtualna Polska. Według danych z listopada ub.r. serwisy połączonych firm (przy uwzględnieniu współodwiedzalności) miały 17,38 mln użytkowników i 2,82 mld odsłon krajowych, zajmując drugie miejsce, po Google, wśród wydawców internetowych (zobacz szczegóły).

Z kolei fundusz MCI Management poinformował w czwartek, że poprzez swój subfundusz objął 20 proc. udziałów w Grupie o2 od kontrolującej ją spółki European Media Holding, należącej do Innova Capital. 

red