Wirtualne biuro - czym jest i kto na tym skorzysta?

Wirtualne biuro - czym jest i kto na tym skorzysta? cubecentre.com

Każda nowo powstająca firma boryka się zwykle z problemem znalezienia dla swej siedziby odpowiedniego lokum, adresu oraz wykwalifikowanej obsługi administracyjnej.

Podobne trudności napotykają również właściciele funkcjonujących już na rynku przedsiębiorstw.

Doskonałym rozwiązaniem okazują się być tzw. wirtualne biura, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem środowisk biznesowych, tak w Polsce, jak i na całym świecie.

Czy wirtualne biura istnieją realnie?

Oczywiście. Wirtualne biura powstają zwykle w atrakcyjnie zlokalizowanych centrach biznesowych wielkich i średnich miast, w pobliżu najważniejszych instytucji i urzędów. Niebagatelną rolę odgrywa tu również odpowiednio wysoki poziom infrastruktury lokalizacyjnej (dobra komunikacja, parkingi, gastronomia). E-biura dysponują zazwyczaj dużą powierzchnią lokalową oraz świetnie wyposażonym zapleczem biurowym w budynkach o wysokim standardzie (klimatyzowane, komfortowe pomieszczenia, nowoczesny design, nieograniczony dostęp do internetu).

cubecentre.com cubecentre.com

Co oferują wirtualne biura?

Wachlarz usług oferowanych przez wirtualne biura jest niezwykle bogaty i wychodzący naprzeciw potrzebom dynamicznie rozwijającego się rynku. Zainteresowane osoby i firmy traktowane są w sposób indywidualny i spośród proponowanych pakietów usług mogą wybrać ten, który najbardziej je usatysfakcjonuje.

Najpowszechniej wybieraną usługą wirtualnego biura jest udostępnienie potencjalnym klientom prestiżowego adresu siedziby, co znacznie podnosi rangę i wizerunek marketingowy firmy. Wraz z adresem można otrzymać własną skrytkę pocztową oraz indywidualnie przydzielony numer telefonu. Wirtualne biuro może zapewnić profesjonalną obsługę informatyczną, prawną, księgową i sekretarską: odbiór, ewidencja i archiwizacja korespondencji przychodzącej, obsługa telefonów, faksów itp.

cubecentre.com cubecentre.com

W ofercie znajduje się możliwość wynajęcia „na godziny” zarówno sal konferencyjnych, jak i pomieszczeń do spotkań biznesowych, tudzież jedynie miejsca przy biurku. Niektóre wirtualne biura oferują również wynajem indywidualnych gabinetów na wyłączność, z całodobowym dostępem.

Na życzenie klienta biuro może reprezentować go oficjalnie przy załatwianiu wszelkich spraw urzędowych (np. wypełnianie dokumentów i składanie ich w stosownych instytucjach) oraz zapewnić profesjonalną asystę przy organizacji spotkań czy warsztatów szkoleniowych.

cubecentre.com cubecentre.com

Wyżej wymienione usługi wirtualne biuro realizuje w oparciu o wykupiony przez zleceniodawcę abonament, którego wysokość determinuje czas trwania umowy oraz rodzaj wybranego pakietu ofertowego. Opłaty uzależnione są także od wielkości i atrakcyjności miast, w których zlokalizowane są e-biura.

Korzyści dla klienta

Firmy korzystające z usług wirtualnego biura mogą w znacznym stopniu obniżyć nakłady finansowe na wynajmowanie lokalu, koszty eksploatacji i obsługę administracyjną. Biznesmeni, przy zachowaniu całkowitej dyskrecji i prywatności, mają możność nieskrępowanego nawiązywania kontaktu z ewentualnymi kontrahentami, zaś przedstawiciele wolnych zawodów (np. graficy, architekci, dziennikarze, prawnicy) – zyskują możliwość komfortu pracy, jakiego nie zapewni im działalność w miejscu zamieszkania. Mają przy tym sposobność do wymiany doświadczeń z innymi osobami na zasadzie coworkingu.

Klienci biur wirtualnych chwalą sobie oszczędność nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim cennego czasu – „towaru” dzisiaj szczególnie deficytowego.    

Źródło: CubeCentre.com
Google Plus: https://plus.google.com/117730309614984762235

.