Work Service kupuje dwie spółki

Work Service kupuje dwie spółki mjamesno/ www.sxc.hu

Work Service kontynuuje ekspansję – Antal International Sp. z o.o. i Work Express Sp. z o.o. dołączają do grupy

Antal International Sp. z o.o. oraz Work Express, to dwie spółki, które za łączną kwotę 70 mln zł zostaną w tym roku zakupione przez Work Service, wzmacniając swoimi kompetencjami Grupę Kapitałową. Antal, to lider polskiego rynku rekrutacji specjalistów i menedżerów. Dzięki tej akwizycji Grupa Work Service obejmuje strategiczną pozycję na dynamicznie rosnącym rynku usług rekrutacyjnych. Tym samym polski ekspert rynku usług HR rozszerza ofertę produktową o usługi rekrutacyjne z segmentu premium. Drugim podmiotem jest Work Express, specjalista w transgranicznej wymianie pracowników. Do tej transakcji dojdzie w ciągu miesiąca, ale jeszcze w tym roku Grupa Work Service planuje akwizycję kolejnych dwóch spółek. Work Service konsekwentnie kontynuuje dynamiczną ekspansję w trójkącie Berlin – Moskwa – Stambuł i ma ambicje stać się najsilniejszą spółką branży usług HR w tej części Europy.

30 września br. zostało podpisane porozumienie, na mocy którego do grupy Work Service dołączył Antal International w Polsce. – Wartość dokonanej przez Work Service inwestycji wyniosła 28 mln zł, ale w perspektywie miesiąca dokonamy kolejnej na 42 mln zł. Będzie to Work Express, a to dopiero początek naszych ambitnych planów ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. Wywiązujemy się z obietnicy złożonej w styczniu, że będziemy dynamicznie i szybko się rozwijać – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Work Service S.A.

Podobne artykuły:

Antal International

Antal International to międzynarodowa firma executive recruitment, posiadająca 110 oddziałów w 35 krajach na całym świecie. W Polsce działa od 1996 roku i jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów. Posiada biura w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Work Service zyskał prawo do posługiwania się marką Antal International w trzech krajach: Polsce, Czechach i na Słowacji.

–  Dołączając do Work Service uzupełniamy portfolio grupy o profesjonalną usługę rekrutacji kadr średniego i wyższego szczebla opartą o 17-letnie doświadczenie oraz głęboką specjalizację naszych konsultantów. Jestem dumny, że łączymy się z tak dynamiczną i ambitną firmą z polskim kapitałem. Wspólnie będziemy kontynuować budowę polskiej potęgi w branży HR w regionie CEE -  komentuje transakcję Artur Skiba, Dyrektor Zarządzający Antal International.

Work Express

Work Express działa od 2004 roku jako certyfikowana agencja doradztwa personalnego
i pracy tymczasowej. Każdego dnia koordynuje zatrudnienie czterech tysięcy osób w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Niebawem rozpoczyna działalność na rynkach skandynawskich. Z przychodami rzędu 180 milionów rocznie jest liderem w zakresie delegowania pracowników za granicę. Work Service przejmuje 80 proc. udziałów firmy w pierwszym roku, a pozostałe wykupi w kolejnych latach.

– Mamy największe doświadczenie w transgranicznej wymianie pracowników i posiadamy ugruntowane relacje z klientami w wielu krajach Unii, co otwiera przed grupą Work Service nowe możliwości. Połączenie sił to dla nas poszerzenie spektrum dotychczasowej działalności. Będziemy działali pod własną marką, ale z nowymi możliwościami i jeszcze większymi perspektywami rozwoju – mówi Grzegorz Koziołek, wiceprezes i dyrektor generalny Work Express.

Rozwój Work Service

Te dwa przejęcia są bardzo ważnym krokiem w rozwoju firmy.  – Wzmacniamy nasze kompetencje w zakresie permanentnych rekrutacji na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie oraz rozwijamy je w dziedzinie transgranicznej wymiany pracowników. Wzbogacenie portfela naszych usług daje nam wyraźną przewagę nad konkurencją – podsumowuje Tomasz Misiak, współzałożyciel firmy oraz Prezydent Rady Nadzorczej Work Service. – Dążymy do tego, aby zaoferować naszym klientom pełen zakres najwyższej jakości usług w obszarze HR, w każdym zakątku Europy Środkowo-Wschodniej, dlatego w planach mamy kolejne przejęcia, o których niebawem będzie głośno – dodaje Paul Sofianos, Przewodniczący Rady Nadzorczej Work Service.

Budując swoje struktury w trójkącie Moskwa – Berlin – Stambuł, Work Service wzmacnia swoją pozycję ważnego europejskiego gracza i atrakcyjnego pracodawcy. – Przemyślany rozwój grupy to gwarancja dynamicznego, ale także stabilnego środowiska pracy dla pracowników wszystkich naszych spółek. Obecność w tak wielu krajach i takie bogactwo usług personalnych, jakie oferujemy, to ogromne możliwości rozwoju zawodowego na wszystkich szczeblach. Dajemy naszym najlepszym pracownikom unikalne szanse kariery w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji” – podsumowuje Paul Christodoulou, Wiceprezes Zarządu Work Service.   

Podobne artykuły:


Olimpia Wolf