Wynajmij samochód z CarFree

Wynajmij samochód z CarFree Edyta Pawlowska - Fotolia

Wynajem samochodów przez wiele lat uważany był za zabieg drogi, czasami wręcz niepotrzebny zbytek luksusu. Rzeczywistość jednak zmienia się i dziś wynająć auto może każdy.

Oczywiście zrobią to osoby, które tego potrzebują, gdyż trudno wyobrazić sobie posiadanie własnego auta i wynajmowanie kolejnego. Chyba, że...

No właśnie. Wynajem samochodu staje się już nie tylko wygodny, ale wręcz opłacalny. Oczywiście adresatami oferty wypożyczalni aut wciąż będą osoby o konkretnych potrzebach, ale dzięki firmom takim jak wypożyczalnia samochodów CarFree, wynajem samochodów jest postrzegany w zupełnie innym świetle, niż miało to miejsce do tej pory. 

Jak było?

Rynek wypożyczalni samochodów postrzegany był do tej pory poprzez pryzmat oferty skierowanej głównie do ludzi w podróżach biznesowych, turystów oraz do tych osób, które z różnych powodów potrzebowały samochodu natychmiast. Oczywiście takich powodów może być bardzo wiele, dlatego trudno mówić o przełomie, jednak to co zmienia się na plus, to liczba osób, które decydują się na wynajem samochodu, nawet w miejscu swojego zamieszkania. Oczywiście wypożyczalnie samochodów od zawsze prześcigały się w atrakcyjności ofert. Kilka z nich, dużych firm o kapitale zagranicznym, było nawet uważanych za monopolistów. Do tej pory dzierżą one silną pozycję na rynku. Oczywiście wzorce zachodnie i zdroworozsądkowe podejście były obecne od momentu uruchomienia takich usług w Polsce na szeroka skalę. Ubezpieczenie, dodatkowe usługi, z czasem brak limitu kilometrów były tym, co miało przyciągać klientów. 

Jak jest?

I przyciągnęło. Na tyle skutecznie, że firmy wypożyczające samochody mogą pozwolić sobie na znacznie lepsze warunki ofert niż miało to miejsce do tej pory. Wynajem samochodów stał się na tyle atrakcyjny, że klienci coraz chętniej decydują się na wynajem średnio i długoterminowy, ponieważ koszt jest porównywalny z ratą kredytu lub opłatą leasingową. Ale wypożyczenie samochodu na długi okres ma dodatkowe zalety. Klient nie ponosi opłat ubezpieczeniowych posiadając jednocześnie pełen pakiet świadczeń, usługę assistance, auto zastępcze w razie awarii. Są to aspekty, o których w przypadku kupna nowego auta możemy wielokrotnie tylko pomarzyć. Częstymi odbiorcami takiej usługi długoterminowej są firmy, które w ten sposób zapewniają sobie flotę aut enerujących kolejne zyski. 

A co z klientem indywidualnym?

Oczywiście klient indywidualny znajdzie dla siebie bardzo atrakcyjne oferty, zwłaszcza jeżeli zdecyduje się wypożyczyć samochód za pośrednictwem strony carfree.pl Propozycje wynajmu skonstruowane są tak, aby prezentowały całkowity koszt wynajmu samochodu za dobę lub pożądany okres wypożyczenia. Ceny zaczynają się już od 49 PLN za dobę, zatem jest to bardzo atrakcyjna oferta dla osób szukających doraźnego środka lokomocji. Oczywiście cały czas odbiorcami takiej oferty są biznesmeni, turyści a nawet studenci. 

Podsumowując:

Oto główne zalety wynajmu samochodu.

  • pełen pakiet ubezpieczenia dostępny przy wypożyczeniu

  • brak limitu kilometrów, nawigacja GPS, fotelik dla dziecka (dodatkowe usługi mogą być obciążone dodatkową opłatą)

  • bardzo opłacalny wynajem średnio i długoterminowy

  • stała pomoc i obsługa w przypadku awarii wraz z dostępem do samochodu zastępczego

  • pokrycie kosztów zakupu i wymiany opon sezonowych

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że usługa ta staje się popularniejsza z każdym dniem, a oferta wypożyczalni może śmiało konkurować nawet z ofertą kupna nowego auta.