Wyróżnij się i zostań liderem w swojej branży

Wyróżnij się i zostań liderem w swojej branży Viorel Sima - Fotolia

Wyobraź sobie, że ktoś próbuje znaleźć twoją stronę w Internecie. Wpisuje interesujące go słowa kluczowe i… wcale do ciebie nie trafia! Przecierasz oczy ze zdumienia i zastanawiasz się, jak to się stało?

Od miesięcy skrupulatnie uzupełniasz swoją witrynę o wartościowe treści. Nie mówiąc o tym, że wydałeś krocie na jej nowoczesny wygląd. I co? I nic! Zaraz ci wyjaśnimy dlaczego.

Po copozycjonowanie?

Pozycjonowanie zapewni ci pojawienie się na samej górze wyników wyszukiwania, po tym, jak klient wpisze słowo kluczowe związane z twoją branżą. Wystarczy zoptymalizować treść pod kątem wyszukiwarek, by cieszyć się wyższą pozycją w rankingu. Nie wiesz jak to zrobić? Masz do wyboru masę poradników wyjaśniających krok po kroku, jak naprawdę profesjonalnie wypozycjonować swoją witrynę, w Internecie znajdziesz także tutoriale. Jeśli nadal pozycjonowanie stron www, wydaje ci się czarną magią, to zleć to komuś! W końcu nie musisz mieć tyle czasu i samozaparcia, by zrobić to samemu. Pamiętaj, że pozycjonowanie realnie wpływa na ruch na twojej stronie, a to przekłada się na twoje zarobki. Warto poświęcić na to pieniądze i zadbać o to, by wybrać specjalistę. Zapytasz, jak rozpoznasz dobrego speca od pozycjonowania?

Co zrobi profesjonalnypozycjoner?

Wybór dobrego pozycjonera jest bardzo ważny. Bywają firmy, które wykorzystują nieetyczne sposoby pozycjonowania, co w rezultacie skutkuje wyrzuceniem naszej witryny z indeksu wyszukiwarki. Najpierw cieszymy się super rezultatami, a potem nagle wypadamy z gry. Nawet najlepszy pozycjoner nie jest w stanie ci zafundować dożywotniego usytuowanie na najwyższym miejscu podstrony wyszukiwania. Na to trzeba pracować systematycznie, bo przecież konkurencja nie śpi i ciągle pojawia się ktoś nowy. Czym charakteryzuje się dobry pozycjoner? Tym, że nie ukrywa przed nami, jakich metod pozycjonowania używa. Do tego każdą stronę optymalizuje pod kątem seo i to tak, że strona pozycjonowana jest pod słowa kluczowe, które faktycznie są wyszukiwane. Jest skuteczny poprzez pozycjonowanie holistyczne, czyli generowanie ruchu z dziesiątek, bądź setek fraz. Jest twoim doradcą, ale gdy wymagasz czegoś niepotrzebnego, z pewnością wybije ci to z głowy. Na bieżąco przedstawia ci także raport swoich działań, dzięki czemu możesz monitorować wyniki. Z pewnością wybór dobrego pozycjonera ci się opłaci.

Korzyści z pozycjonowania strony

Wspominaliśmy, że pozycjonowanie strony zapewnia jej wysoką pozycję na podstronach wyszukiwania. Wysoka pozycja przekłada się na większy ruch na naszej witrynie. Większy ruch na witrynie to więcej potencjalnych klientów i ilości odsłon, na których także można zarobić poprzez sprzedaż powierzchni reklamowych. Im więcej klientów, tym nasza strona jest bardziej znana i wzrasta jej prestiż. Jeśli dobrze pójdzie, to na hasło związane z naszą branżą, ludziom będzie przychodzić na myśl tylko i wyłącznie nazwa naszej firmy. Dzięki optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek trafiają do nas głównie klienci, którzy nas szukali. W ten sposób tworzy się nasza idealna grupa docelowa. Najistotniejsze plusy pozycjonowania strony to z pewnością możliwość łatwego jej znalezienia poprzez hasło kluczowe, zwiększona liczba odsłon, wzrost zarobków, możliwość dorabiania na reklamach, budowanie marki i prestiżu naszej firmy oraz dotarcie do grupy idealnych klientów.

Pozycjonowanie stron www to w naszych czasach konieczność, na której nie opłaca się oszczędzać. Warto zainwestować, by cieszyć się wszystkimi wymienionymi korzyściami. W końcu chciałeś być liderem w swojej branży, prawda?

eMarketingNet.pl Sp. z o.o. Maja Dąbrowska