Lady recepcyjne - zadbaj o dobre pierwsze wrażenie z nowoczesną recepcją

Lady recepcyjne - zadbaj o dobre pierwsze wrażenie z nowoczesną recepcją Lady recepcyjne

Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że lady recepcyjne są wizytówką firmy.

Recepcja czy poczekalnia to zazwyczaj pierwsze miejsce, które widzi klient i na podstawie jego wyglądu często wyrabia sobie zdanie na temat danego przedsiębiorstwa czy instytucji. Ważne zatem, by ten element wyposażenia był solidny, reprezentacyjny i funkcjonalny. Nie można przecież zapominać, że dla pracujących w recepcji osób ważny jest także komfort użytkowania takiego mebla.

Lada recepcyjna – w poszukiwaniu ideału


Sama lada, nawet najbardziej elegancka i ekskluzywna, nie wywrze na klientach odpowiedniego wrażenia, jeśli nie będzie harmonijnie komponować się z resztą wystroju i charakterem całego wyposażenia. Ważne, by jej styl był dopasowany do charakteru prowadzonej przez dane przedsiębiorstwo działalności. Weźmy na przykład oryginalne hotele lub biura. Kreatywne rozwiązania i ciekawe, bogato zdobione meble są w takich obiektach usługowych jak najbardziej na miejscu. Lady zdobione ażurowymi wzorami lub dekoracyjną sztukaterią współgrać będą z kreatywnym charakterem tego typu działalności. Z kolei w dużych biurowcach, w których mają siedzibę firmy specjalizujące się w finansach czy branży IT, tego rodzaju umeblowanie mogłoby wprowadzić potencjalnych klientów w konfuzję i poddać w wątpliwość profesjonalizm przedsiębiorstwa. Tam, gdzie króluje minimalizm i stonowana estetyka, doskonale sprawdzą się proste lady w geometrycznych kształtach (sprawdź najlepsze lady recepcyjne).


Lady biurowe do recepcji – czym się kierować przy wyborze


Jednym z ważniejszych czynników, jakie powinno się wziąć pod uwagę podczas zakupy lady do recepcji, jest wielkość powierzchni, jaką ma się do dyspozycji. W większych gabinetach i przychodniach doskonale sprawdzą się półokrągłe lady , które można ustawić w narożniku, a tym samym wygospodarować dodatkową przestrzeń dla oczekujących klientów lub pacjentów. Są one bardzo ustawne, a przez to, że nią mają żadnych ostrych krawędzi – także wyjątkowo bezpieczne, a to nie jest bez znaczenia, kiedy w pomieszczeniu gromadzi się wiele osób.


Jeśli układ pomieszczenia tego wymaga, warto zdecydować się la specjalne lady narożne. Mają one taką konstrukcję, by zapewniać pełen komfort pracownikom, tak by mogli skupić się na swoich obowiązkach, jeśli akurat nie obsługują żadnego z interesantów.


Bardzo popularnym rozwiązaniem w biurach i poczekalniach, w których jest sporo miejsca, jest lada recepcyjna prosta, oddzielająca pracownika od reszty pomieszczenia tylko jedną krawędzią. Jest ona wygodna, bo aby opuścić stanowisko pracy, pracownik nie musi okrążać boków. Nie zapewnia jednak takiej dyskrecji, jak lady zabudowane ze wszystkich stron.


Poza wszystkim istotne jest to, aby lady były wygodnym i ergonomicznym miejscem pracy. Blat powinien znajdować się na optymalnej dla pracowników wysokości, a i przestrzeni pod nim musi być wystarczająco dużo, aby zapewnić im swobodę ruchów.


Nowoczesna recepcja ze wszystkimi udogodnieniami


Choć recepcja i lada stanowią nieodzowną całość, to jednak ten mebel nie wystarczy, by zapewnić przyjazne otoczenie zarówno pracownikowi, jak i klientom lub gościom oczekującym na spotkania lub wizytę. Meblami i elementami wyposażenia, których nie powinno zabraknąć w recepcji, są przede wszystkim wygodne krzesła dla oczekujących. Dobrze, jeśli znajdzie się także miejsca na choćby niewielkie stoliki, tak aby – jeśli czas oczekiwania na wizytę lub spotkanie się wydłuży – goście mieli możliwość skorzystania z komputera w komfortowych warunkach lub po prostu mogli na nich postawić kawę. Elementami wyposażenia świadczącymi o tym, że zależy nam na komforcie naszych gości, są także… wieszaki, na których można wygodnie rozwiesić płaszcz czy odstawić parasolkę. Warto tez pamiętać o dystrybutorze z wodą, która klienci będą mogli się częstować do woli, bez konieczności proszenia o to za każdym razem recepcjonisty, co dla wielu osób może być krepujące.


Dobrej jakości lada recepcyjna będzie się efektownie prezentować przez wiele lat. Nie warto oszczędzać na tym elemencie wyposażenia, bo jeśli wybierzemy produkt o niższym standardzie, efekty intensywnego użytkowania będą na nim widoczne bardzo szybko. Wspominane lady recepcyjne znajdziesz na pewno w firmie Contino, która od wielu lat związana jest z branżą mebli biurowych.