Zagraniczna firma – znaczy lepsza?

Zagraniczna firma – znaczy lepsza? © drubig-photo - Fotolia.com

Jak wynika z danych Instytutu Great Place to Work, który zbadał opinie ponad tysiąca Polaków, nasi rodacy zatrudnieni w spółkach z zagranicznym kapitałem najczęściej oceniają swoją firmę jako wspaniałe miejsce pracy – pisze „Rzeczpospolita”.

Jeśli chodzi o procent osób, które uważają swoją firmę za wspaniałe miejsce pracy, to w zagranicznych spółkach wynosi on 47 proc. zatrudnionych, a w krajowych – 43 proc.

Co ciekawe, taki odsetek osób, które wysoko oceniają swojego pracodawcę, utrzymuje się na podobnym poziomie od sześciu lat. Tak samo jest w przypadku przewagi firm prywatnych, a zwłaszcza tych z zagranicznym kapitałem.

„Państwówka” nieco słabiej

Natomiast jeśli chodzi o pracowników spółek Skarbu Państwa i administracji państwowej, to tylko 39 proc. z nich twierdzi, że ma wspaniałe miejsce pracy. Warto dodać, że zalewie co trzeci uważa, że jego firma jest zarządzana w sposób etyczny i uczciwy oraz że kierownictwo widzi w nim także człowieka.

Najbardziej etyczni

Zaś jeśli chodzi o aspekt etycznym, to najwyższe oceny notują spółki zagraniczne. Aż 56 proc. pracowników wskazało, że kierownictwo uczciwie zarządza firmą.

Jeśli weźmiemy pod uwagę to jak pracodawcy traktują swoich pracowników. To okaże się, że aż 48 proc. zatrudnionych w polskich firmach twierdzi, że szefowie widzą w nich także ludzi. Dodatkowo pracownicy tych firm częściej też czują się pełnoprawnymi członkami zespołu niezależnie od stanowiska.

red.