Zajmujesz się SEO? Pokaż certyfikat!

Zajmujesz się SEO? Pokaż certyfikat! http://www.freedigitalphotos.net

Specjaliści SEO i firmy, w których pracują doczekały się pierwszej organizacji certyfikującej. CEC in SEO oficjalnie potwierdza kwalifikacje osób zajmujących się pozycjonowaniem stron.

W pewnych zawodach, certyfikaty stały się gwarancją jakości usług, a nawet koniecznością. W finansach, pracodawcy zazwyczaj wymagają, aby ich pracownicy posiadali odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają kompetencje, jakie powinien mieć analityk finansowy lub główny księgowy.

W branży SEO mamy do czynienia z sytuacją podobną do świata finansów – kompetencji pozycjonera jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich zweryfikować na spotkaniach rekrutacyjnych, a nawet w trakcie okresu próbnego. Niestety do tej pory nie było organizacji, które profesjonalnie zajmą się potwierdzaniem kwalifikacji.

Organizacja CEC in SEO to pierwsza w Polsce instytucja, która kompleksowo egzaminuje specjalistów SEO na różnych poziomach zaawansowania. Aktualnie CEC in SEO sprawdza pozycjonerów na dwóch poziomach. Pierwszy z nich odpowiada umiejętnościom osoby, która fachowo zajmuje się pozycjonowaniem przynajmniej przez rok. Na drugim poziomie wymagana jest dogłębna, praktyczna znajomość branży SEO. Level 2, zdaniem organizatorów, mogą zdać specjaliści z minimum trzyletnim stażem. Na obu poziomach zdaje się egzamin pisemny, na którym kandydaci muszą wykazać się biegłą znajomością dziewięciu obszarów tematycznych. W ograniczonym czasie kandydaci odpowiadają na 100 pytań.

Certyfikowani specjaliści zarabiają więcej

Badania takie jak „Goldman Recruitment Salary Survey” 2013 potwierdzają, że osoby, które posiadają certyfikaty zawodowe, zarabiają nawet kilkadziesiąt procent więcej. Zdobycie oficjalnego potwierdzenia kwalifikacji zdecydowanie przekłada się na uzyskanie lepszego wynagrodzenia. Dla przykładu, osoby uzyskujące certyfikat ACCA, zanotowały aż 76% wzrost wynagrodzeń.

Więcej klientów w firmie

Certyfikacja to nie tylko sposobność do rozwoju kariery osobistej. Korzyści notują również firmy, które zatrudniają certyfikowanych specjalistów. Zyskują większą wiarygodność usług – łatwiej przekonać klienta, jeśli jego sprawami zajmą się osoby o potwierdzonych kwalifikacjach. CEC in SEO przygotowało wyróżnienia, którymi mogą posługiwać się firmy zatrudniające certyfikowanych specjalistów – CEC in SEO Certified Company.

Tomasz Uchański