Zaplecze konferencyjne

Zaplecze konferencyjne Photo credit: Adrian Dreßler / Foter

Na doskonałe szkolenie wpływa nie tylko profesjonalna kadra szkoleniowców, specjalistów w swojej dziecinie, metodyków, coach’ów, managerów. Wpływa na nie również całe zaplecze organizacyjne.

Za doskonałe szkolenie odpowiedzialny jest również sztab ludzi, którzy niepostrzeżeni panują nad sytuacją.

Miejsce, czas, obsługa, catering

Jak już każdy uczestniczący w jakimś szkoleniu, jak również organizujący szkolenia dobrze wie, że wybór takiego miejsca jest bardzo ważny, bo najczęściej to on determinuje większość przygotowań. To właśnie wybór miejsca organizacji szkolenia, eventu, konferencji, spotkania zarządu firmy, czy prelekcji przekłada się w dużej mierze na sukces danego przedsięwzięcia w mniejszej lub większej skali.

Konferencje i inne wyżej wymienione wydarzenia, mogą rozciągać się w czasie z jednego dnia do kilku. Zazwyczaj jednak są to wydarzenia kilkugodzinne. Warto wówczas zastanowić się dobrze nad miejscem organizacji takiego wydarzenia.

Czy warto zatem wynajmować duże powierzchnie, niejednokrotnie bardzo obciążające budżet całego wydarzenia? Czy może warto zastanowić się nad wynajęciem sal konferencyjno – szkoleniowych udostępnianych nam przez naszą ulubioną Restaurację? To właśnie te ostatnie z myślą o swoich klientach biznesowych, przygotowują specjalne zaplecze dla biznesu, specjalną ofertę skierowaną właśnie do tej grupy odbiorców.

Restauracja

Wybierając Restaurację, która udostępnia właśnie takie zaplecze decydujemy się na markę którą już znamy, wiemy, czego możemy się spodziewać po stronie udostępniających zaplecza, wiemy jak z nimi rozmawiać a co najważniejsze jesteśmy pewni tego, że usługi oferowane przez taką Restaurację, są usługami na najwyższym poziomie.

Profesjonalna obsługa kelnerska, nie tylko bufetu kawowego ale również planowanego business lunchu podnosi rangę wydarzenia. Potrawy serwowane przez szefa kuchni, specjalnie na daną okazję zaproponowane dają wytchnienie naszym gościom po ciężkim dniu wydarzenia, a ciasta i torty serwowane przez cukierników osłodzą te chwile wytchnienia.

Wybierając miejsce na organizację naszego wydarzenia, nie możemy się już sugerować tylko i wyłącznie tym, czy sala konferencyjna wyposażona jest we wszystkie nam potrzebne narzędzia – rzutnik multimedialny, nagłośnienie, mikrofon bezprzewodowy, ekran, mównica i inne – to przyjęty ogólnie standard. Musimy wziąć również pod uwagę to czy miejsce, które wybraliśmy dla naszych gości oczaruje ich do tego stopnia, że na kolejną konferencję, szkolenie czy event przyjadą z chęcią i będą na nie z niecierpliwością oczekiwać.

Podobne artykuły:


Paweł Walkarz Restauracja Orchidea