Zarządzanie projektami w IT

Zarządzanie projektami w IT sxc.hu

Praca przy wykorzystaniu narzędzi online czy praca przy komputerze to dziś chleb powszedni dla wielu firm. W dobie chaosu informacyjnego w Internecie i po za nim potrzebujemy odpowiedniej organizacji pracy i samokontroli.

Nasza percepcja reaguje na wiele bodźców przez co rozprasza nas w codziennych obowiązkach w pracy.

Problem zarządzania czasem pracy informatyków zatrudnionych w IT jest jednym z głównych zagadnień menadżerów projektów. Z jednej strony musimy uświadomić sobie jak ważną sprawą jest zarządzanie projektami wykonywanymi przez pracowników, z drugiej, kontrola efektywności pracy pracowników.

Czym się wesprzeć?

W sieci istnieje wiele rozwiązań, to najpopularniejsze z nich:

Programu typu asana, trello, basecamp i podio to programy działające w chmurze, służące do odpowiedniego zarządzania projektami. Poniżej przedstawiamy tabele porównującą główne wspólne obszary programów do zarządzania projektami.

zarządzanie czasem Klewer

Żaden z nich nie oferuje funkcji rozliczania czasu. Najlepiej wybrać z nich najbardziej odpowiadający profilowi twojej firmy. Weź pod uwagę jej wielkość, stopień centralizacji, swobodę pracowników (styl zarządzania).

Powyższe programy można zintegrować z Time Camp, który jest narzędziem do rozliczania czasu pracy nad poszczególnymi zadaniami. Dużym atutem jest tu automatyzm działań, przez co swobodnie możesz optymalizować cały proces realizacji projektu.

Klewer Paweł Kijko