Zarządzanie Zasobami Ludzkimi

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi stock.xchng

Ludzie jako największe bogactwo, którym dysponuje nowoczesne przedsiębiorstwo.

"To, że można zatrudnić tylko całego człowieka, a nie jego część, tłumaczy dlaczego wzrost ludzkiej efektywności w
pracy stanowi największą szansę wzrostu i wydajności w przedsiębiorstwie" - Peter F. Drucker

Subskrybuj autora aby czytać dalej

ZB CORP

Dalej

x

5 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • grzegorz grzegorz

  Jeżeli chodzi o zarządzanie ludźmi, pracownikami to można to sobie bardzo łatwo uprościć, oprogramowanie typu Offigo pozwala sprawnie rozliczać pracowników oraz delegacje i zarządzać firmą.

  2015-01-07 11:21:15

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Aleksandra77 Aleksandra77

  Zarządzanie jest bardzo trudne, a jak dodać do tego ilość osób, to staje się czasem niemożliwe. w trudnych czasach dla firmy jest to, tym bardziej uciążliwe. Ja polecam zapoznać się w systemem www.crm7.pl ponieważ wydaje mi się, że tego brakuje firmom. Im więcej obowiązków na głowie, tym więcej nieogarniętych spraw. System sprawia, że sporo działań się automatyzuje, więc mamy lżej. Do tego pomaga zarządzać, kontrolować pracowników czy generować raporty. Przydatne, a nawet niezbędne :)

  2014-12-08 09:09:03

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Paweł Patryn Paweł Patryn

  Istotne jest tu dopasowanie systemu do specyfiki konkretnej firmy,jako że, unikalni są zarówno ludzie jak i kultura danej organizacji. Natomiast opieranie sięna uznanych rozwiązaniach innych organizacji i kopiowanie ich, niejednokrotnie nieprzyniesie pożądanych efektów, ale również, może je pogorszyć.Fakt, że zmiany zachodzą przez cały czas z wzrastającą prędkością jest ważnąokolicznością w formułowaniu strategii organizacji. Zmiany wpłyną przecież też na strategięutrzymania pracowników, ich rozwoju i rozstawania się z nimi.Aby zagwarantować wewnętrzne związki pomiędzy strategią zasobów ludzkich a strategiąprzedsiębiorstwa należy stworzyć politykę zapewniającą:¨ odpowiednią ilość ludzi, o odpowiednich kwalifikacjach w dowolnym momencie, zewskazaniem ich źródeł (wewnętrznych i zewnętrznych)¨ warunki zachęcające do pozostania pracowników w organizacji¨ rozwój personelu, który będzie w stanie sprostać nieustannie zmieniającemu się otoczeniu iczynić to w sposób aktywny, nie tylko reaktywny i raczej jako zespół aniżeli zagorzaliindywidualiści¨ ustanie zatrudnienia z odejściem na emeryturę, czasem z powodu niekompetencji, czasemz konieczności (w pewnych okolicznościach) redukcji zatrudnienia natomiast zgodnie zzasadami „outplacementu”.

  2014-06-12 13:25:37

  Oceniono 1 razy

  1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Paweł Patryn Paweł Patryn

  Zarządzanie personelem powinno odbywać się w ścisłym powiązaniu z formułowaniem1strategii organizacji. System ten musi być dostosowany do specyfiki firmy i wynikać z jejcelów, aby maksymalnie umożliwić realizację strategii.Podstawą dobrze zaprojektowanej polityki personalnej jest kompleksowa analizasystemu zarządzania personelem w firmie, jak również, przegląd posiadanego potencjałuludzkiego, co pozwoli na umiejętne wykorzystanie posiadanych zasobów ludzkich i pomożew walce konkurencyjnej. Istotne jest tu dopasowanie systemu do specyfiki konkretnej firmy,jako że, unikalni są zarówno ludzie jak i kultura danej organizacji. Natomiast opieranie sięna uznanych rozwiązaniach innych organizacji i kopiowanie ich, niejednokrotnie nieprzyniesie pożądanych efektów, ale również, może je pogorszyć.Podstawą dobrze zaprojektowanej polityki personalnej jest kompleksowa analizasystemu zarządzania personelem w firmie, jak również, przegląd posiadanego potencjałuludzkiego, co pozwoli na umiejętne wykorzystanie posiadanych zasobów ludzkich i pomożew walce konkurencyjnej.

  2014-06-12 13:25:03

  Oceniono 1 razy

  1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Gość Gość

  doskonaly artykul!! niestety opisuje sytuacje utopijne, a rzeczywistosc jest jakze rozna od modelowej przedstawionej w nim. Dotyczy to mniejszych miast Polski. Pozdrawiam,

  2006-01-03 22:02:33

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz