Żenująco niskie pensje w Polsce napędzają emigrację

Żenująco niskie pensje w Polsce napędzają emigrację nf.pl

Jak wynika z danych UE, jesteśmy jednym z najgorzej opłacanych narodów w Europie. „Gazeta Polska Codzienna” informuje, że większą od nas średnią miesięczną płacę mają Czesi, a przeżywający kryzys Grecy dostają prawie dwa razy tyle co my.

„Gazeta Polska Codziennie” pisze, że według Eurostatu średnia płaca Polaka wynosi 865 euro, a średnia miesięczna pensja najlepiej zarabiającego w UE Luksemburczyka to 4 663 euro! Jest to aż prawie 5,5 razy więcej.

Inni mają lepiej

Kto zarabia lepiej od nas? Między innymi Czesi – ich przeciętne wynagrodzenie wynosi 970 euro. Co ciekawe, w pogrążeni w kryzysie Grecy zarabiają prawie dwa razy więcej niż u nas: 1541 euro. Poza konkurencją są Niemcy – 2 995 euro, Anglicy – 3 160 euro i Irlandczycy – 3 949 euro.

Podobne artykuły:

Niższe płace to większa emigracja

Jak te pensje wyglądają na tle naszych wynagrodzeń? Jak wynika z analizy Fundacji Pomyśl o Przyszłości, najczęstsze wynagrodzenie brutto w Polsce to niespełna 2,2 tys. zł miesięcznie. Jak wskazuje „Gazeta Polska Codziennie”, ponieważ w Anglii czy Irlandii można zarobić 6 tys. zł na rękę, Polska wciąż się wyludnia. Niestety, najwięcej ubywa młodych Polaków. Jak podkreśla „GPC” w I półroczu 2015 spadek ludności odnotowano w 12 z 16 województw.

red./Gazeta Polska Codziennie

Dalej

x

3 komentarze

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • mlody22 mlody22

  jak mozna zlikwidowac ten przestepczy proceder jak rzad popiera firmy ktore dzialaja jak zorganizowane grupy przestepcze legalnie dzialajace na terenie Polski druga kwestia jak pracodawca moze twierdzic ze nie stac go na dobre wynagrodzenia skoro stac go na wille 700m2 prywatny smiglowiec sportowe auto i limuzyne audi A8 full opcja cholota moze trawe jest wazne ze smiec ktory ma firme plawi sie w luksusach!!!!! ciekawe czy tacy co maja firmy wiedza ze ludzie to GRUNT bez pracownikow szeregowych taka chytra gnida bylaby ZEREM!!! ludzie sami sa temu winni ze sie godza na takie niewolnictwo wypowiedz kieruje do POLAKOW i do wlasnej interpretacji problemu

  2016-04-28 15:26:10

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Tomasz Wójcik Tomasz Wójcik

  Polska jest bankrutem przez samych Polaków tych tzw. biznesmenów, bo nie tylko o niskie płace przecież chodzi. Przestępczość gospodarcza, administracyjna to chleb powszedni w polskich firmach, a co najlepsze nie likwiduje się tego zjawiska w żaden sposób, a wręcz przeciwnie napędza się ten przestępczy proceder i nikt nie widzi w tym nic złego. Pracuję w firmie która jest spółką z.o.o. gdzie nagminny mobbing nie jest zauważalny nawet przez związki zawodowe, więc jak tu będzie dobrze kiedy strona społeczna nie chce pomóc tym którzy najbardziej tego potrzebują. Pozdrawiam i czekam na to kiedy nie będzie miał kto utrzymywać tych nierobów i darmozjadów.

  2015-08-20 09:38:18

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Bernard+ Bernard+

  Dzięki 8 letnim rządom Po+PSL My Polacy praujący w prywatnych przedsiębiorstwach jesteśmy dostarczycielami wysokich zysków dla wszyskich inwestorów zagranicznych i dla akcjonariuszy zagranicznych banków i instytucji finasowych w których rząd Po+PSL nas stale nadal zadłuża. W następnej kolejności musimy utrzymywać 704 tys. urzędników z których połowa zatrudniona na wyżej płatnych stanowiskach to działacze partii rzadzących. Dopłacać również musimy do zatrudnionych w uprzywieljowanych ale nierentownych branżach takich jak górnictwo, spółki kolejowe PKP i rożne inne nierentowne Spółki Skarbu takie jak spółki do eksploatacji stadionów, spółka do budowy elektrowni atomowej itp. Utrzymywać musimy KRUS w którym ubezpieczeni są właściciele kilkuset hektarowych gospodarstw, musimy wypłacać bajińskie emerytury 35 letnim emerytowanym agentom specjalistom od uwodzenia starszych posłanek, Emerytowanym generałom których mamy więcej niż mają w USA, oraz musimy zapewnić luksusowe życie różnym cwaniakom mieniącym się być przedsiebiorcami a polakom którzy na to wszystko musza zarobić zostają ochłapy na wypłaty lub umowy śmieciowe po 4 złote za godzinę pracy.

  2015-07-27 10:06:49

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz