Znamy laureatów programów Firma Przyjazna Klientowi oraz Inwestor w Kapitał Ludzki w 2017 roku

Znamy laureatów programów Firma Przyjazna Klientowi oraz Inwestor w Kapitał Ludzki w 2017 roku Fundacja DKO

10 stycznia 2018 roku 31 firm odebrało certyfikat Firma Przyjazna Klientowi. Godłem Inwestor w Kapitał Ludzki nagrodzono tego dnia 10 pracodawców.

Laury Firma Przyjazna Klientowi oraz Inwestor w Kapitał Ludzki mają szczególne znaczenie. Nadają je bowiem sami klienci oraz pracownicy firm, którzy oceniają różne aspekty współpracy z przedsiębiorstwem.

Klienci i pracownicy równie ważni

Pracownicy i klienci firmy to naczynia połączone. Zadowolenie i zaangażowanie pracowników, przekłada się na jakość świadczonych usług, co z kolei wpływa na satysfakcję klientów. Zadowoleni klienci to naturalni ambasadorowie firmy. Nie tylko polecają produkty i usługi przedsiębiorstwa, ale sami wielokrotnie z nich korzystają. Mając na uwadze ten bliski związek dbałości o pracowników z działaniami proklienckimi, Fundacja Digital Knowledge Observatory, organizator programów Firma Przyjazna Klientowi oraz Inwestor w Kapitał Ludzki, po raz trzeci zorganizowała galę, na której wyróżniła zarówno Firmy Przyjazne Klientowi jak i Inwestorów w Kapitał ludzki.

Niestandardowe podejście do relacji pracownik-firma-klient wymagało specjalnego miejsca. Nagrody wręczono w campusie Digital Knowledge Village, który wspiera prowadzenie multimedialnego biznesu, zorientowany jest na podmioty działające w obszarze nowoczesnych mediów oraz wymianę wiedzy.

Najlepsi z najlepszych

Programy Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Firma Przyjazna Klientowi posiadają długoletnią tradycję. Pierwszy z nich obecny jest na polskim rynku do 16 lat, drugi – od 14 lat. Przez te wszystkie lata rynek zmieniał się, modyfikacji uległy także warunki otrzymania każdego z wyróżnień. Niezmiennie jednak pozostają one odznaczeniami niezależnym i trudnym do zdobycia.

By otrzymać certyfikat Firma Przyjazna Klientowi lub Inwestor w Kapitał Ludzki, podmioty zgłaszające się do Programu muszą przejść szczegółowy, niezależny proces badawczy i spełnić określone w nim standardy.

Firma Przyjazna Klientowi 2017

Klienci w centrum zainteresowań

W przypadku programu Firma Przyjazna Klientowi, klienci oceniają jakości obsługi, sposób w jaki firma się z nimi komunikuje, poziom w jakim zaspokaja ich potrzeby i oczekiwania, dzielą się swoim zaufaniem do marki oraz lojalnością wobec niej. Certyfikatem zostają wyróżnione firmy, w których zadowoleni klienci zdecydowanie przeważają nad osobami mającymi zastrzeżenia do jakiegoś aspektu działalności przedsiębiorstwa.

W 2017 roku w gronie firm zasługujących na najwyższe uznanie i zaufanie klientów znalazły się:

1. 4Life Direct Sp. z o.o.

2. bardusch Polska Sp. z o.o.

3. BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

5. BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.

6. Celsium Sp. z o.o.

7. CUK Ubezpieczenia

8. DB Cargo Polska S.A.

9. DreamCommerce S.A.

10. ECO Jelenia Góra Sp. z o.o.

11. ECO Kutno Sp. z o.o.

12. ECO Malbork Sp. z o.o.

13. ECO Tarnobrzeg Sp. z o.o.

14. Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.

15. General Logistics Systems Poland Sp. z o.o.

16.  Grupa Super Auto Sp. z o.o.

17. Idea Leasing S.A.

18. Idea Money S.A.

19. IMPULS-LEASING Polska Sp. z o.o.

20. itelligence Sp. z o.o.

21. LERG S.A.

22. Matplaneta S.A.

23. Mondial Assistance

24. Natural Pharmaceuticals

25. PGE Obrót S.A.

26. PKP Energetyka S.A.

27. PPG Deco Polska Sp. z o.o.

28. Pramerica Życie TUiR S.A.

29. Santander Consumer Bank S.A.

30. SAS Institute Polska

31. Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o.

32. Europejski Fundusz Leasingowy S.A. 


Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

Troska o rozwój i satysfakcję pracowników

Podstawę programu Inwestor w Kapitał Ludzki stanowią oceny dokonywane przez pracowników. Podczas niezależnego, anonimowego badania oceniają oni, między innymi, satysfakcję z pracy, relacje z kolegami i przełożonymi, możliwości rozwoju czy warunki pracy. Inwestorzy w Kapitał Ludzki rozumieją, jak ważnym elementem w budowaniu pozycji rynkowej przedsiębiorstwa są pracownicy. Inwestorzy w Kapitał Ludzki to także firmy, które przez swoich pracowników zostały docenione.

W 2017 roku w gronie firm zasługujących na najwyższe uznanie i zaufanie pracowników znalazły się:

1. Alexander Mann Solutions Poland Sp. z o.o

2. Budimex S.A.

3. Crown Packaging Polska Sp. z o.o. Oddział w Pruszczu Gdańskim

4. Dachser Sp. z o.o.

5. De Lage Landen Leasing Polska S.A.

6. Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o.

7. Federal Express Service Center Poland Sp z o.o.

8. Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

9. MAN Bus Sp. z o.o.

10. NetWorkS! Sp. z o. o.

11. Smyk S.A. 

 

Partnerzy programu oraz patronaty medialne: BiznesTuba, Praca.pl, Marketer+, Personel i Zarządzanie, Magazyn Rekruter, Magazyn VIP, Eventroom.

 

Organizatorem programów Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Firma Przyjazna Klientowi jest Fundacja Digital Knowledge Observatory, niezależna instytucja z otoczenia biznesu, zajmująca się problemami przedsiębiorczości, wdrażania innowacji oraz edukacji ekonomicznej społeczeństwa i biznesu.

Fundacja Digital Knowledge Observatory