Zredukuj koszty związane z obsługą dokumentów nawet o 40 procent. To proste!

Zredukuj koszty związane z obsługą dokumentów nawet o 40 procent. To proste! NF.pl

Jeśli prowadzisz firmę w oparciu o tradycyjny, papierowy obieg dokumentów, może nie zdajesz sobie nawet sprawy z kosztów, jakie w związku z tym ponosisz. Bo analogowy obieg dokumentów to nie tylko wydatki na papier.

Jak się okazuje ryzyko związane z pracą z dokumentacją papierową jest całkiem wysokie, jednak możliwe do wyeliminowania w bardzo prosty sposób.

Papierowa dokumentacja kosztuje Cię naprawdę sporo. Zwłaszcza gdy zostaje zagubiona

Szacuje się, że niemal co dwudziesty dokument w formie papierowej ulega zagubieniu. Całkiem spora część tradycyjnej dokumentacji zostaje także zniszczona, co jest raczej nieuniknione w sytuacji, gdy papier przekazywany jest wielokrotnie pomiędzy pracownikami. A odtworzenie zagubionej lub zniszczonej dokumentacji wymaga sporo wysiłku i równie sporo kosztuje.

Jednak wydatki związane z obsługą dokumentacji papierowej nie kończą się na zakupie papieru i odtwarzaniu zagubionych dokumentów. To także konieczność ponoszenia kosztów związanych z:

  •     utrzymaniem i zarządzaniem archiwum,
  •     obsługą administracyjną,
  •     długim czasem wyszukiwania niezbędnych dokumentów,
  •     zakupem materiałów biurowych,
  •     występowaniem ludzkich błędów w obsłudze dokumentacji,
  •     przestojami w pracy wynikającymi ze słabego i niepełnego przepływu informacji oraz z błędów w dokumentacji.

Jednak ryzyko związane z pracą z dokumentacją papierową można łatwo wykluczyć, a koszty prowadzenia działalności zoptymalizować. Jak to zrobić najprościej?

Elektroniczny obieg dokumentów to redukcja kosztów Twojej działalności

Jak się okazuje, wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów pozwala na oszczędności sięgające nawet 40 procent. A jak wspomnieliśmy wcześniej, kosztów związanych z obsługą dokumentacji papierowej w firmie jest całkiem sporo. Poza tym elektroniczny obieg dokumentów niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści, między innymi w postaci możliwości odzyskania pełnej kontroli nad dokumentacją generowaną w firmie.

Tego rodzaju systemy pozwalają przede wszystkim na uporządkowanie wszelkiego typu dokumentacji, np. kadrowej, księgowej, umów, czy też rozliczeń. To także możliwość usystematyzowania obiegu dokumentów, poprawy komunikacji w firmie oraz wzrostu jej efektywności. Co istotne, rozwiązania w postaci elektronicznego obiegu dokumentów dedykowane są praktycznie wszystkim firmom, niezależnie od rodzaju i skali prowadzonej działalności.

Zatem jeśli chcesz obniżyć koszt obsługi dokumentów w firmie i poprawić jej efektywność, wejdź na http://innbusiness.pl/