Zużycie papieru do celów marketingowych - badania

Zużycie papieru do celów marketingowych - badania Okea - Fotolia

W lipcu i sierpniu firma Paperhat Poland przeprowadza badania obszarów print i społecznej odpowiedzialności biznesu w polskich firmach.

Celem badań jest lepsze poznanie sposobów wykorzystania papieru do celów marketingowych i podejścia marketerów do tej kwestii.

Czy firma posiada wdrożony program oszczędności zasobów? Czym kieruje się dział marketingu wybierając nośniki reklamowe? Czy gadżety reklamowe ciągle są w powszechnym użyciu? To tylko trzy spośród dziesięciu obszarów, które chce zbadać Paperhat. Głównym celem badania jest poznanie polityki polskich firm w zakresie print i CSR, głównie pod kątem zużycia papieru. Pośrednio organizator chce zachęcić do rozsądnego i efektywnego gospodarowania projektami drukowanymi, tak, aby nie zużywać niepotrzebnie cennych zasobów – firmy i planety.


„Chcielibyśmy trochę więcej dowiedzieć się o funkcjonowaniu CSR w Polsce w kontekście działań print. Okazuje się bowiem, że jest to niezwykle ważny aspekt społecznej odpowiedzialności biznesu – zmniejszenie zużycia materiałów przeznaczanych na print, koncentracja na materiałach ekologicznych, zmniejszenie kosztów, zwiększenie jakości, ochrona środowiska…. Dzięki badaniom spodziewamy się dowiedzieć jakie podejście panuje w polskich firmach, jaka jest świadomość wpływu działań print na środowisko i jakie miejsce zajmuje druk w planach marketingowych.” – dodaje Anna Przybylska, Dyrektor Zarządzająca Paperhat Poland Sp. z o.o., polskiego oddziału globalnego dostawcy rozwiązań print management.

Badanie zostało przygotowane w formie ankiety on-line, której wypełnienie nie powinno zająć dłużej niż 10 minut. Jest ona dostępna pod tym adresem: ANKIETA.

Do jej wypełnienia i wysłania nie jest niezbędne podawanie jakichkolwiek danych firmowych czy osobowych. Na podstawie pozyskanych odpowiedzi firma przygotuje raport, który zostanie następnie bezpłatnie udostępniony w Internecie. Projekt jest realizowany we współpracy z: Brytyjsko Polską Izbą Handlową i patronami medialnymi: NowyMarketing.pl, OOH Magazine, Online Marketing Polska, PortalMedialny.pl, CSR.pl, SIGNS.pl, Polska Poligrafia, Świat Druku, Papierniczy Świat, Print Partner, Vidart, Świat Poligrafii Professional, Nowoczesna Firma, Scanner.com.pl.

Paperhat Poland Sp. z o.o.