Apple Watch święci triumfy i przyciąga kolejnych deweloperów, m.in. BMW

Apple Watch święci triumfy i przyciąga kolejnych deweloperów, m.in. BMW apple.com

BMW stworzyło aplikację, która pozwoli łączyć się za pomocą zegarka Apple Watch z elektronicznymi pojazdami bawarskiego producenta. To kolejna firma, którą do integracji z urządzeniem przyciąga ogromny sukces komercyjny nowego produktu.

Apple Watch może okazać się najszybciej adaptowaną nowa technologią tego producenta w historii. Oprócz rekordowych wyników sprzedaży i popytu przewyższającego podaż, nowe urządzenie przypadło do gustu innym producentom, którzy już pozwalają na synchronizację zegarka z ich sprzętem.

Taką firmą jest też BMW, które chwilę po premierze zegarka udostępniło narzędzia pozwalające łączyć się z ich elektrycznym pojazdem (seria i3). Za pomocą zegarka będzie można sprawdzić stan baterii, czas ładowania czy położenie pojazdu i drogę dotarcia do niego.

Aplikacja iRemote kokntroluje też takie elementy jak zamknięcie drzwi, temperatura wewnątrz pojazdu, czy innych parametrach pojazdu (takich jak zbliżający się przegląd czy stan elementów eksploatacyjnych w aucie).

Jeśli z kolei nasza podróż zakłada przesiadkę do innego środka lokomocji, nawigacja po zaparkowaniu samochodu będzie nadal aktywna na tarczy zegarka (wyświetlaczu urządzenia).

red.