Bezpieczna i komfortowa zima za kółkiem

Bezpieczna i komfortowa zima za kółkiem First Stop

Przed zimą ważne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie samochodu, lecz także wsparcie w postaci sprawdzonego i zaufanego serwisu samochodowego, który pomoże zadbać o pojazd w trudnych, jesiennych i zimowych warunkach jazdy oraz w przypadku awarii.

Gdzie znaleźć takie miejsce?

Ostatnie miesiące roku to szczególnie trudny okres dla wszystkich kierowców oraz ich samochodów. Ciągłe opady deszczu i śniegu, mróz i szybko zapadający zmrok znacząco obniżają bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Do poruszania się w tych niesprzyjających  warunkach warto być przygotowanym.

Jak przygotować samochód do zimy?

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić nie tylko na opony, lecz także wiele innych elementów samochodu. Nie wszyscy pamiętają, że o tej porze roku podczas ujemnych temperatur większość układów i elementów aut jest poddawana bardzo ciężkiej próbie. Na przykład akumulator: w trakcie mrozów to on stanowi najsłabsze ogniwo w samochodzie i stanowi najczęstsze źródło problemów. Warto zauważyć, że wydajność baterii przy temperaturze poniżej 0 znacząco spada, zwiększa się zaś zapotrzebowanie samochodu na energię. Pewnego dnia może okazać się zbyt duże i unieruchomi nasz pojazd.

W okresie zimowym ciężką pracę do wykonania mają również wycieraczki. I to nie tylko w trakcie deszczu, ale praktycznie przez cały czas, kiedy asfalt jest mokry, a poprzedzające samochody wyrzucają na naszą szybę błoto pośniegowe. Zużyte pióra rozmazujące bród na szybie znacząco pogorszą nasze bezpieczeństwo. Z kolei stary płyn chłodniczy, o zbyt wysokiej temperaturze zamarzania, może narazić nas na spore wydatki, kiedy zamarzając rozsadzi chłodnicę. Podobnie płyn w spryskiwaczu. Jak widać zimą nawet pozornie błahe elementy samochodu mogą przysporzyć nam wielu problemów i niedogodności.

Dlatego warto posiadać sprawdzone i zaufane miejsce, do którego w każdej chwili możemy się udać w razie usterki, awarii czy wątpliwości związanych z prawidłowym funkcjonowaniem samochodu. Miejsce, które pomoże w przygotowaniu samochodu do zimy.

Serwis, który zadba o twoją wygodę

Takim miejscem jest bez wątpienia sieć 75 serwisów partnerskich First Stop rozlokowanych na terenie całej Polski. Za First Stop przemawia ponad 20 lat doświadczenia w Europie – w 25 krajach naszego kontynentu funkcjonuje 2000 centrów serwisowych. W serwisie First Stop nie tylko kupisz i wymienisz opony, ale również sprawdzisz geometrię zawieszenia i wymienisz olej, dowiesz się, czy Twój akumulator podoła zimie oraz dokonasz wielu innych napraw. First Stop zadba również o Twoją wygodę zimą. Serwisy oferują usługę mycia i przechowywania opon letnich, dzięki czemu zimowa wymiana ogumienia jest komfortowa i bezproblemowa.

Więcej o serwisach First Stop przeczytasz na http://www.firststop.pl/