Bruksela bierze się za handel w internecie

Bruksela bierze się za handel w internecie nf.pl

Jak donosi portal gazeta.pl, unijna Komisarz do Spraw Ochrony Praw Konsumenta planuje rozpoczęcie kampanii mającej na celu przełamanie ograniczeń ustalonych przez firmy sprzedające towary w internecie. Unijna Komisarz do Spraw Ochrony Praw Konsumenta planuje rozpoczęcie kampanii mającej na celu przełamanie ograniczeń ustalonych przez firmy sprzedające towary w Internecie.

Dzięki temu klienci będą mogli skorzystać z niższych cen oferowanych przez sprzedawców w innych krajach. Meglena Kunewa zapowiedziała w piatek początek akcji przeciwko firmom oferującym różne ceny w internecie, zależnie od miejsca zamieszkania klientów. którzy mogą kupować jedynie na stronie przeznaczonej dla ich państwa.

Oświadczenie Kunewy będzie częścią ogłaszanego planu stworzenia osobnej legislacji przy tworzeniu paneuropejskich przepisów mających regulować transakcje w internecie. Jej zdaniem, "ujednolicony, prosty zestaw podstawowych praw i zobowiązań" - obejmujący między innymi okres zwrotu towarów do sprzedawcy i zasady gwarancyjne powinien ułatwić konsumentom kupowanie zagranicą, zmniejszając koszty zakupów.

Proponowana dyrektywa, która ma zostać wprowadzona na jesieni, ma zastąpić mozaikę różnych przepisów chroniących konsumentów. Podczas piątkowej wizyty w Londynie, Kunewa ma również obiecać zajęcie się sprawą sprzedawców internetowych narzucających geograficzne ograniczenia na swoich klientów. Chociaż nie wejdzie to w skład nowej dyrektywy, Kunewa obiecała wywieranie "ostrego nacisku" w tej kwestii. Unijne urzędy zajmujące się konkurencją dokonują przeglądu i oceny zasad dystrybucji opisujących "wertykalne ograniczenia".

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów