Chłodny luksus, czyli mieszkanie prawdziwego mężczyzny

Chłodny luksus, czyli mieszkanie prawdziwego mężczyzny lotari.pl

We wnętrzu zamieszkiwanym przez kobietę pojawia się wiele kolorów i dodatków. Zupełnie inaczej na przestrzeń patrzą panowie. I tu rodzi się pytanie: inaczej, to znaczy jak?

Mężczyźni przywiązują mniejszą wagę do detali. Liczy się dla nich ogólne wrażenie, czyli praktyczny wygląd, wygoda i design. Wbrew pozorom to się nie wyklucza. Wystarczy odpowiednio dobrać barwy i poszczególne elementy, by stworzyć coś, z czego każdy będzie dumny. 

lotari.pl lotari.pl

Wnętrze w męskim stylu

Fantazyjne zdobienia, feeria barw i bibeloty – takie zestawienia nie trafią do męskiego gustu. Kluczem do sukcesu są elementy w stonowanych kolorach i naturalne materiały takie, jak drewno oraz kamień. Przyjemny dla oka efekt da zabawa z fakturami i materiałami, stanowiąca wentyl dla kreatywności projektanta.
Urzekające skromnością i funkcjonalnością rozwiązania wprowadzone w życie z marką Lotari są strzałem w dziesiątkę.

Elegancka łazienka

Efektowna i zaskakująca w swej prostocie łazienka powinna sprawdzić się w domu każdego mężczyzny. Różne odcienie szarości pięknie uwydatnią całą przestrzeń i będą stanowić tło dla metalicznych oraz białych dodatków.
Co zrobić z oknem? Najlepiej przysłonić je przepuszczającą światło roletą dla uzyskania prywatności. Nieważne, czy okno jest tradycyjne czy dachowe – taka osłona zawsze się przyda, zwłaszcza, że jej kolor można dobrać wedle gustu. Dobrze sprawdzą się szarości podobne do tych na ścianie, ale lepszym pomysłem będzie wyeksponowanie elementu wyrazistym kolorem. Może tak czerwień?

Salon pełen smaków

Nawet jeśli mężczyźni nie posiadają talentu kulinarnego, to starają się w pełni wyposażyć kuchnię. Szafki z zamkniętymi frontami, liczne szuflady i skrzętnie pochowane akcesoria to męski sposób na niespodziankę. Oddzielanie kuchni od salonu dawno wyszło z mody. Dziś królują te otwarte na salon i jadalnię, dzięki czemu podczas przyjęć gospodarz zawsze jest ze swoimi gośćmi.


Mężczyźni bardzo często wybierają ciemne barwy, dlatego istotne jest oświetlenie – diody LED umieszczone na spodzie wiszących szafek stwarzają niepowtarzalny klimat, oświetlając przy tym salon. Rozwiązanie praktyczne i efektowne, czyli tak, jak mężczyźni lubią najbardziej.

Gabinet – ostoja prywatności

Biuro to azyl bezpieczeństwa. Tam panowie chowają się przed światem i zajmują swoim centrum dowodzenia, czyli elektroniką. Najbardziej popularne są dwa style – klasyczny, znany z wielu starych filmów, oraz nowoczesny.
Dojrzały mieszkaniec wybierze masywne meble z ciemnego drewna, biblioteczkę i… rolety rzymskie dodające wnętrzu elegancji. Młodsi postawią na nowoczesny design. Tu sprawdzą się rolety dzień i noc, które bez konieczności ich podnoszenia, pozwalają swobodnie dozować ilość wpuszczanego do wnętrza światła.
Urządzasz gabinet? Sprawdź, jak wybrać do niego rolety!

Sypialnia królów

Centralny punkt każdej sypialni to duże, dwuosobowe łóżko. Dodatkowo powinny się tam znaleźć eleganckie szafy z zamkniętymi frontami z bielonego drewna.
Nieprzepuszczające rolety w jasnych odcieniach (biele lub beże) pozwolą spokojnie przespać noc, zapewnić sobie prywatność i będą stanowić idealne tło dla charakterystycznych zasłon sznurkowych, na przykład czarnych lub ciemno fioletowych. Minimalistycznie urządzone sypialnie sprawiają, że wypoczynek jest dużo przyjemniejszy.
Do tego kilka poduszek w podobnym odcieniu i nasze chłodne, ascetyczne wnętrze, choć wciąż męskie, nabiera wyrazu i cieszy oko zarówno mieszkańca, jak i odwiedzających go gości.

Surowa ręka

W domu zamieszkiwanym przez mężczyznę nie może być przypadku. Wszelkie sprzęty, ustawienie mebli i kolory pełnią określone funkcje, tworząc przy tym niepowtarzalny klimat. Prosty, ascetyczny czasem styl, nie musi być pozbawiony wyrazu.
Urok tkwi w szczegółach. Pamiętaj, że wnętrze tworzymy na kilka lat, przemyśl swoje oczekiwania i dopiero wtedy stwórz własną przestrzeń. To nie jest takie trudne, jak może się wydawać.