Chłopiec czy dziewczynka? O to pytają zakłady bukmacherskie!

Chłopiec czy dziewczynka? O to pytają zakłady bukmacherskie! nf.pl

Bukmacherzy zazwyczaj kojarzą się ze sportem, ale… tak nie jest. Zakłady bukmacherskie prześcigają się w pomysłach na obstawianie i pokazują sporą kreatywność. Hitem ostatnich dni jest np. typowanie płci drugiego dziecka Anny i Roberta Lewandowskich.

Oferta polskich legalnych bukmacherów stale się rozrasta. Obecnie zakłady bukmacherskie to nie tylko sport, ale także polityka i show-biznes. Choć sport (w tym głównie piłka nożna) nadal stanowi fundament, to jednak coraz częściej możemy spotkać się z nietypowymi zakładami bukmacherskimi. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem w tym wypadku jest… fantazja i wyobraźnia.


Celebryci ze świata sportu też na świeczniku


Dlatego trudno się dziwić, że zakłady bukmacherskie interesują się wydarzeniami z życia sławnych osób, skoro robi tak na co dzień znaczna część społeczeństwa. Rodzina Królewska w Wielkiej Brytanii jest bardzo popularnym tematem do obstawiania, a niedawno pytano, jakiej płci będzie kolejny potomek. Na naszym polskim podwórku ciekawość wzbudza między innymi małżeństwo Anny i Roberta Lewandowskich. Gdy napastnik Bayernu Monachium po strzeleniu gola w Lidze Mistrzów przekazał światu wiadomość, że po raz drugi zostanie ojcem… lawina ruszyła. Największe w Polsce zakłady bukmacherskie STS po chwili od tej wiadomości umożliwiły graczom obstawianie, jakiej płci będzie drugie dziecko Lewandowskich. Nieznacznie mniejszy kurs jest na chłopca, może ze względu na to, że pierwszym dzieckiem jest dziewczynka Klara. Inni bukmacherzy pytają np. czy reprezentant Polski strzeli gola w meczu tuż po narodzinach dziecka i jakiemu przeciwnikowi.


Co można obstawiać oprócz sportu?


Znani ludzie i show biznes to jedno, a polityka i inne tematy to drugie. Wśród polskich legalnych zakładów bukmacherskich znajdziemy wiele specjalnych i nietypowych zarazem zakładów. Np. STS pyta graczy, kiedy zostanie ukończona droga nazywana „nową Zakopianką”. Konkurenci jeszcze bardziej odlatują i to dosłownie. Znajdziemy np. kursy dotyczące tego, kiedy człowiek stanie na planecie Mars albo jaka firma wyśle jako pierwsza człowieka na Marsa. Obstawiać można też następcę papieża Franciszka czy zwycięzców popularnych programów typu „Big Brother”, „Eurowizja”, czy „Taniec z gwiazdami”. 


Co tam panie w polityce?


Bardzo popularnym tematem rozmów, nie tylko tych na rodzinnych przyjęciach, jest polityka. Sprawa brexitu, wybory parlamentarne, prezydenckie, zarówno w Polsce, jak i za granicą – to wszystko można obstawiać. W polityce widzimy dużo podobieństw do sportu, bo cyklicznie odbywają się jakieś wydarzenia, które można „przerobić” na kursy i tematy do typowania. Poza tym lig, czyli państw jest bardzo wiele. Największą popularnością cieszy się oczywiście Polska, Unia Europejska jako całość, Wielka Brytania, Niemcy i Francja oraz oczywiście Stany Zjednoczone, gdzie najbardziej wdzięcznym tematem jest prezydent Donald Trump, który sam niejako „produkuje” kolejne tematy do obstawiania. Jak widać, samo życie dostarcza ciekawych i prawdopodobnych scenariuszy zakładom bukmacherskim.


Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.