Chorwacja: raj dla amatorów sportów wodnych

Chorwacja: raj dla amatorów sportów wodnych mat. prasowe

Piękne wybrzeże oraz wyspy czynią z tego kraju teren idealny dla wszystkich miłośników sportów wodnych.

 Liczne mariny i przystanie sprawiają, że można tu nie tylko rozkoszować się rejsami w pięknym otoczeniu, lecz także orzystać z doskonałej infrastruktury.

Chorwacja dla żeglarzy

Wędrówka od wyspy do wyspy, krótkie wycieczki na ląd i godziny spędzone na pokładzie – oto recepta na udany wypoczynek dla stuprocentowych żeglarzy. Dla takich osób Wyspy Dalmatyńskie są wymarzonym miejscem. Mnóstwo przystani oraz wakacyjnych apartamentów na stałym lądzie daje im szansę na poznawanie Chorwacji w sposób wygodny i bezpieczny.

Co warto zobaczyć?

Żeglarze mogą w czasie swych rejsów bez problemów odwiedzić Dubrownik lub jeden z czterech nadmorskich parków narodowych. Tu największą popularnością cieszy się park Krka – rzeki znanej z pięknych wodospadów.

Wodny świat dla każdego

Błędnym byłoby założenie, że chorwackie wybrzeża sprzyjają tylko żeglarzom. Zarówno na stałym lądzie jak i na licznych wyspach panują doskonałe warunki do uprawiania takich dyscyplin jak nurkowanie czy jazda na nartach wodnych. Tutejsze zatoki są również przyjazne tym, którzy piękno chorwackich wybrzeży chcą poznawać z kajaków. To oni najchętniej wynajmują wakacyjne domy w pobliżu wybrzeży, dzięki czemu mogą poświęcać się swej pasji przez całe dnie.

Kwatera dla wodniaka

Chorwacja wprawdzie posiada wiele wypożyczalni sprzętu wodnego, jednak zagorzali miłośnicy takich dyscyplin wolą podróżować z własnym ekwipunkiem. W ich przypadku szczególnie ważny staje się wybór na czas wakacji apartamentu lub domu, w którym znajdzie się miejsce nie tylko na bagaż osobisty, lecz także na niezbędny sprzęt. Na szczęście oferta wynajmu domków letniskowych na terenie chorwackiego wybrzeża jest szeroka, a atrakcyjne ceny i komfortowe warunki pobytu sprawiają, że na taką opcję decyduje się coraz większa grupa turystów. Z pomocą przychodzi im
edom.pl, dzięki któremu można znaleźć wiele ciekawych ofert wakacyjnych domów w Chorwacji.

Można tu znaleźć prawie 47 tysięcy wakacyjnych kwater na terenie całego kraju, przy czym w samej Dalmacji czeka ich około 15 tysięcy. Domy i apartamenty z pełnym wyposażeniem zapewniają niezależność, dobre warunki do przechowywania sprzętu oraz tak ważną przestrzeń. To pozwala wspaniale wypocząć na chorwackim wybrzeżu oraz cieszyć się możliwością nieograniczonego korzystania ze wszystkich jego uroków. Wyspiarska Dalmacja to region, którym Chorwacja podbiła serca miłośników sportów wodnych. Świetna infrastruktura oraz warunki naturalne sprawiają, że zarówno żeglarze jak i pasjonaci innych sportów wodnych poczują się tu doskonale.

materiały PR