Ciekawe miejsca na Lanzarote

Ciekawe miejsca na Lanzarote tapetyczne.pl

Lanzarote, leżąca na archipelagu wysp Kanaryjskich, to piękna wulkaniczna wyspa koloru ochry. Oto kilka z najciekawszych miejsc, które można odwiedzić podczas wypoczynku na Lanzarote.

Teguise

Dawna stolica Lanzarote leży na samym środku wyspy, 10 kilometrów od wybrzeża. Odnowiona w latach 80-tych jest jedną z największych historycznych atrakcji wyspy. Oprócz pięknych średniowiecznych uliczek w Teguise można znaleźć również muzeum piractwa zarówno międzynarodowego jak i lokalnego. W niedziele miasteczko ożywa za sprawą targu na którym można kupić smakołyki i pamiątki. 

Las Salinas de Janubio

Jedne z największych na świecie solanek, powstałe w połowie XX wieku w odpowiedzi na potrzeby rosnącego przemysłu rybnego. Te porównywane do kolorowej szachownicy solne ogrody ciągną się na przestrzeni 450 tysięcy metrów kwadratowych. Znaczna część kompleksu jest dostępna dla zwiedzających, a sklep z pamiątkami oferuje niesamowite ilości dekoracyjnych i użytkowych soli we wszystkich formach i postaciach. 

Park Wulkanów Timanfaya

Zachodnia część Lanzarote to wulkaniczne pustkowie, które niejednokrotnie służyło producentom filmów udając księżyc. Choć ostatni wybuch miał tu miejsce w XVIII wieku, do dziś można podziwiać wyjątkowy krajobraz parku ukształtowany przez spływającą lawę. Lokalna restauracja el Diablo korzysta z naturalnego pieca ogrzewanego ciepłym powietrzem z głębi ziemi. 

La Graciosa

Ta niewielka wyspa przy północnym wybrzeżu Lanzarote ma niezrównane plaże, wypożyczalnię rowerów i kilka klimatycznych restauracji z owocami morza. Doskonałe miejsce do odizolowania się od turystycznego gwaru większej wyspy. Najłatwiej dostać się na Graciosę wynajmując prom w Orzoli.

Famara

Planując wypoczynek na Lanzarote koniecznie powinniśmy odwiedzić Famarę. Ta plaża, położona na północno-zachodnim skraju wyspy, jest znakomitym miejscem dla entuzjastów sportów wodnych. Łagodna, piaszczysta plaża i nieodległe klify zapewniają dobre warunki dla surferów, windsurferów i lotniarzy. Jeżeli kręcą cię te sporty, w pobliskiej wiosce La Caleta de Famara łatwo znajdziesz wielu ludzi dzielących twoje zainteresowania.

.