Co można ze sobą przewozić w bagażu podręcznym?

Co można ze sobą przewozić w bagażu podręcznym? NF.pl

Jeśli niebawem zamierzasz wybrać się w podróż samolotem, to zdecydowanie zalecamy dowiedzieć się, co możesz zabrać ze sobą do bagażu podręcznego, który możesz wnieść ze sobą na pokład. Oto krótkie zestawienie rzeczy, jakie mogą się tam znaleźć

Jakie wymiary walizki?

Każdy przewoźnik ma pewne zasady, które muszą być przestrzegane w zakresie wielkości walizki. Dlatego też, najpierw sprawdź w regulaminie danej linii lotniczej, jakich rozmiarów walizkę możesz bez problemów wnieść na pokład samolotu. Obsługa z https://orangeparking.pl/ informuje, że w tym wypadku pod uwagę brany jest każdy element walizki, czyli np. wystające kółka, czy uchwyty.

Jakie rzeczy można przewozić?

Jakiś czas temu przepisy zostały mocno zaostrzone i stąd też pewne ograniczenia. Niemniej jednak, na pokład samolotu możesz ze sobą zabrać sprzęt elektroniczny, typu telefon, laptop, czy odtwarzacz mp3. Jeśli chcesz, to spakuj sobie także książki, czy zapasową odzież. Możesz mieć przy sobie maksymalnie do 1 litra płynów, jednak muszą się one znajdować w plastikowych buteleczkach o pojemności 100 ml każda. Jeśli kupiłeś alkohol w strefie wolnocłowej, to wtedy także masz prawo go wnieść na pokład razem z innymi rzeczami.

Jeśli masz problemy zdrowotne i zażywasz leki, to również mogą się one znaleźć w bagażu podręcznym. Podobnie jak akcesoria do opieki nad małym dzieckiem, takie jak pieluszki, czy żywność dla dziecka.

Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym?

Absolutnie nie możesz tam zapakować żadnych ostrych narzędzi, takich jak żyletki, czy noże. Zabronione jest przewożenie wszelkich materiałów wybuchowych i łatwopalnych. Nie mogą się w niej znajdować również żadne gazy sprężone i łatwopalne, czy też zapalniczki.

Pamiętaj, że kontroler na lotnisku może od Ciebie zażądać otwarcia walizki, jak również poszczególnych pojemników, aby upewnić się, czy rzeczywiście nie masz tam nic niedozwolonego. Nie zawsze takowe kontrole mają miejsce, niemniej jednak zdarzają się i powinieneś mieć tego pełną świadomość.

Mamy nadzieję, że to jeszcze mocniej pomoże Ci zadbać o swój bagaż i już teraz będziesz wiedział, co należy zapakować, a co zdecydowanie musisz zostawić w domu. Są to zasady bezpieczeństwa przyjęte na całym świecie, więc w zasadzie niezależnie od tego, jakimi liniami będziesz latał, to Cię one obowiązują.