Co musisz wiedzieć o suszarkach do rąk?

Co musisz wiedzieć o suszarkach do rąk? Brand.ceo

Średnio ręce myjemy około 20 razy dziennie! Po każdym umyciu dłoni, pojawia się potrzeba ich szybkiego osuszenia. W toaletach publicznych czy firmowych łazienkach stosuje się najczęściej suszarki elektryczne. Jakie są ich wady i zalety?

Jaką suszarkę do rąk wybrać

Spośród olbrzymiej liczby urządzeń dostępnych na rynku niełatwo znaleźć tę jedną, najlepszą dla siebie suszarkę. Czym się kierować, kiedy stoisz w obliczu jej zakupu? Kryteriów wyboru może być wiele. Jednym z nich jest na przykład cena. Najtańsza suszarka elektryczna do rąk może być twoja w przedziale od 100 do 300 złotych. Jest to suszarka w plastikowej obudowie, zasilana napięciem 220 V prosto z gniazdka elektrycznego. Nie posiada ona zbyt dużej wydajności i mocy, przez co jest dedykowana dla łazienek, z których korzysta niewielka liczba osób. Aby dokładnie wysuszyć z jej pomocą dłonie, urządzenie powinno pracować od 30 sekund do nawet jednej minuty. Z tego powodu nie są one zbyt ekonomiczne i wyróżniają się dużym zapotrzebowaniem na prąd. Rekompensuje to jednak ich niska cena zakupu, a także stosunkowo rzadkie korzystanie.

W łazienkach częściej odwiedzanych, lepiej sprawdzą się suszarki do rąk o większej mocy. Z powodu konieczności zastosowania silnika o większych rozmiarach suszarki takie mają również o wiele większe rozmiary. Mocowanie ich odbywa się do ściany przy pomocy czterech kołków dołączonych do zestawu. Droższe modele posiadają możliwość podłączenia zasilania od tyłu, w sposób niewidoczny dla ludzkiego oka, bez luźno zwisających kabli. Suszarki z tej grupy cenowej dodatkowo są wyposażone w obudowy z aluminium lub tworzywa. Co ciekawe, nie zawsze suszarki metalowe są droższe od plastikowych. Najczęściej czynnikiem kształtującym cenę jest moc silnika, który został w danym produkcie zastosowany. Zazwyczaj mieści się ona w przedziale od 800 do 1400 W. jest to już bardzo przyzwoity wynik, pozwalający na uzyskanie wysokich parametrów suszenia i zapewniający krótki czas cyklu przy wysokiej dokładności.

suszarka Brand.ceo

Ostatnim modelem suszarek w tej grupie są suszarki kieszeniowe. Zaliczane do najbardziej zaawansowanych na rynku, charakteryzują się konstrukcją bezgrzałkową. Co więcej, strumień powietrza wyrzucany z otworów osiąga prędkość dochodzącą nawet do 120 km/h. Wystarczy dzięki temu kilkanaście sekund, aby dłonie były całkowicie suche. Suszarki kieszeniowe maja bardzo dużą moc i wytrzymałość. Dzięki temu znakomicie sobie radzą we wszystkich rodzajach pomieszczeń, zwłaszcza tych najmocniej użytkowanych.

Wymagania bezpieczeństwa


Wybierając suszarki do rąk do łazienki, nie wolno zapominać o bardzo ważnych względach bezpieczeństwa. Suszarki takie mają bowiem kontakt z wilgocią, dlatego kupować należy tylko produkty oferowane przez legalnie działające sklepy. Urządzenia takie dysponują wszelkimi niezbędnymi certyfikatami, potwierdzającymi ich klasę IP. Warto również zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego. Szczególnie jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca przewidzianego na suszarkę nie znajduje się gniazdko elektryczne. Niedopuszczalne jest bowiem łączenie przewodów przy pomocy przedłużacza. Jedyną radą na zbyt krótki kabel jest wtedy jego przedłużenie od miejsca połączenia z silnikiem. Takie prace może jednak wykonać autoryzowany serwis, dzięki czemu unikniemy utraty gwarancji.


Gwarancja


Ostatnim elementem, który może zdecydować o wyborze takiego lub innego modelu suszarki, jest czas trwania gwarancji udzielonej przez producenta. Oczywiście im dłużej, tym lepiej i tą zasadą warto się kierować, kiedy wszystkie upatrzone przez ciebie modele mają podobne parametry techniczne. Pamiętaj jednak o tym, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, które celowo zostały wykonane przez użytkowników. Z tego też powodu, jeśli przewidujesz możliwe akty wandalizmu, znacznie lepiej wybrać suszarki w metalowych obudowach, które są zdecydowanie trwalsze.

Więcej na: https://higieniczny.pl/suszarki-do-rak.html