Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów w Krakowie?

Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów w Krakowie? carfree.pl

Kraków jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast Polski. Jest również miastem bardzo dużym, dlatego osoby, które tu przylatują, często czują się zagubione. W nowym otoczeniu, a do tego bez własnego auta, można poczuć się niepewnie.

Na szczęście istnieje możliwość wypożyczenia samochodu, dzięki której od razu można zyskać mobilność i udać się w dowolne miejsce w mieście. Przed wynajęciem auta warto jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat wypożyczalni samochodów w Krakowie.

Jaki samochód można wypożyczyć?


Każda profesjonalna wypożyczalnia dba o swoje samochody, ponieważ to one przyciągają klientów. Taką zasadę wyznaje pan Adrian Machowski ekspert z wypożyczalni Carfree. Z tego właśnie względu do dyspozycji klientów są różne marki i modele aut, dzięki czemu łatwo znaleźć pojazd, który spełni wszystkie wymagania. Dla klientów, którym zależy na oszczędnościach i szybkim poruszaniu się po mieście, przygotowano szeroką ofertę ekonomicznych aut miejskich, które nawet w największych korkach niewiele palą.

Przyjeżdżający do miasta przedsiębiorcy czy osoby ceniące komfort i luksus, mają do dyspozycji modele ekskluzywne. Takie auta świetnie sprawdzają się również podczas uroczystości lub wtedy, gdy trzeba odebrać z lotniska ważnego kontrahenta. Dla osób podróżujących w grupach najlepsze będą wygodne busy. Wypożyczone auto może być podstawione bezpośrednio pod lotnisko, dworzec czy inne miejsce wybrane przez klienta.

Wypożyczanie samochodów – jak zarezerwować auto?


Nowoczesne wypożyczalnie samochodów mają swoje serwisy internetowe, w których można dokonać rezerwacji pojazdu online. W tym celu wypełnia się po prostu dostępny na stronie formularz, podając niezbędne dane. Następnie można uiścić opłatę przelewem internetowym lub kartą przy odbiorze pojazdu. Samochód można też zarezerwować telefonicznie. W czasie rozmowy z konsultantem należy podać wymagane dane i ustalić, gdzie oraz kiedy ma zostać podstawione auto. Warto pamiętać, że z usług wypożyczalni mogą korzystać wyłącznie osoby, które mają ukończone 21 lat i prawo jazdy od przynajmniej roku.

Wypożyczenie samochodu wymaga podpisania umowy oraz protokołu przekazania pojazdu. Oba te dokumenty ma przy sobie kierowca, który podstawia auto. Samochód można zacząć użytkować po złożeniu swojego podpisu na każdym z ww. dokumentów.

Wynajem auta – krótko- czy długoterminowy?


Samochód w wypożyczalni można wynająć zarówno na miesiąc, jak i na dłuższy czas. Wynajem krótkoterminowy pozwala na korzystanie z samochodu przez dzień, kilka dni, tydzień – maksymalnie do miesiąca. Jest to opcja najwygodniejsza dla osób, które przyjeżdżają do Krakowa w celach prywatnych lub zawodowych na krótki czas. W przypadku firm, które chcą wzbogacić swoją flotę o kolejne auto, lepszym rozwiązaniem jest wynajem średnioterminowy lub długoterminowy – wówczas cena wynajmu za jeden dzień jest znacznie niższa. Opcja ta niejednokrotnie jest bardziej opłacalna niż leasing samochodu.