Co zrobić, gdy Hyundai nie zapala

Co zrobić, gdy Hyundai nie zapala sxc.hu

Hyundai H1 2.5 CRDI 125 kW przebieg 82 000 km przywieziony ze Szwajcarii na lawecie, rozrusznik kręci, silnik nie zapala, po podłączeniu ST9000 brak istotnych błędów silnika. Co zrobić?

Ciśnienie sprężania na 3 cylindrach w normie, na 2 cylindrze poniżej dolnej granicy, w trakcie rozruchu dym w kolektorze ssącym i w filtrze powietrza.

Wykonałem wszystkie niezbędne czynności diagnostyczne i stwierdziłem, że ktoś wcześniej  wymontował wtryskiwacze i wymienił podkładki miedziane sądząc, że to one są powodem braku możliwości uruchomienia silnika (za cienkie nie uszczelniają).
Jednak wkładając ponownie wtryskiwacze założył odwrotnie narzutki i to było głównym powodem dymienia do kolektora ssącego i przez odmę pokrywy zaworów (brak odpowiedniego docisku wtryskó), oraz zasysania oleju spod pokrywy zaworów na tłoki. Wtryski w tym samochodzie są w kąpieli olejowej z wałków rozrządu i wszelkie przedmuchy spod wtrysków objawiają się dymieniem przez odmę i kolektor ssący i to powoduje również obniżenie sprężania i brak możliwości uruchomienia silnika. Dlatego po zdemontowaniu wtrysków do pomiaru ciśnienia przyrząd pokazał na każdym cylindrze bardzo dobre ciśnienie sprężania, a po zamontowaniu wtrysków silnik nie odpalał.

PUPH MS Mariusz Slisz Mariusz Slisz

Dalej

x

0 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki