Crazy Horse – legendarna, paryska rewia po raz pierwszy w Polsce!

Crazy Horse – legendarna, paryska rewia po raz pierwszy w Polsce! nf.pl

Crazy Horse po raz pierwszy w swej historii odwiedzi Polskę. Najbardziej legendarna ze wszystkich paryskich rewii zaprezentuje swój porywający spektakl „Forever Crazy” 15 listopada w Łodzi oraz 19 i 20 listopada w Warszawie. Oszałamiające, perfekcyjne przedstawienia, najwyższej klasy artyzm i kreatywność sprawiły, że z Crazy Horse na trwałe związał się świat kultury i sztuki.  60 lat od  powstania miejsce to bezustannie odnawia swe oblicze i przedstawia kolejne odsłony niewyczerpanego tematu, jakim jest kobieta. 

Rewia Crazy Horse Paris została stworzona przez Alaina Bernardina w 1951 roku w Paryżu. Na przestrzeni 60 lat swego istnienia wzbudziła zachwyt 10 milionów widzów. Od samego początku była miejscem niezwykle chętnie odwiedzanym przez sławnych aktorów, reżserów, muzyków, pisarzy. To właśnie w Crazy Horse swój debiut miał Charles Aznavour. Przy odrobinie szczęścia spotkać można było tu Elizabeth Taylor czy Elvisa Presleya.  Wsród gości rewii Crazy Horse pojawił się prezydent John F. Kennedy, odwiedziła ją także Jackie Kennedy w towarzystwie Arystotelesa Onassisa. Stałym gościem był Salvador Dali, który zaprojektował sofę w kształcie ust, pojawiającą się w numerze „Leçon d’érotisme”. Fenomenem jest fakt, że Crazy Horse w dalszym ciągu przyciąga celebrytów z pierwszych stron gazet. W ostatnich latach byli tu: Madonna, Sting, Paolo Coelho, Christina Aguilera, Jean Paul Gaulthier, Pedro Almodovar, Beyonce, Kylie Minogue, Sharon Stone, Naomi Watts, Michail Baryschnikov, Pink, Kanye West, Patricia Kaas, Bono i U2 oraz wielu innych…

Steven Spielberg na temat Crazy Horse powiedział:   „C’est magnifique!” 

Teraz także widzowie w Polsce będą mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć ten niesamowity spektakl podczas ekskluzywnych występów 15 listopada w Łodzi oraz 19 i 20 listopada w Warszawie.

Crazy Horse Paris ze swą nieskazitelną reputacją i wielką klasą w urzekający i niepowtarzalny artystycznie sposób celebruje kobiece piękno, który zachwyca zarówno kobiety jak i mężczyzn. Michelle Pfeiffer po wieczorze spędzonym w Crazy Horse oznajmiła: „Wspaniałe show! Dziękujemy! Wszyscy je kochamy!”,  natomiast Christina Aguilera skomentowała: “Zawsze tak zabawnie i zawsze pięknie!”

Widowisko, które zostanie zaprezentowane w Polsce „Forever Crazy” francuska prasa okrzyknęła jako: „uczta dla zmysłów” (Paris Match), „…spektakularne” (20 Minutes) i „najpiękniejsze widowisko z aktualnej oferty Paryża” (Le Parisien), ta sama gazeta napisała: „ Crazy Horse zmienił Paryż”. 

Alain Bernardin i jego następcy w Crazy Horse Paris do perfekcji doprowadzili sztukę tworzenia spektakli, które łączą w sobie kreatywność i czar. Receptę na wierność paryskiej publiczności i ciągłe rozbudzanie jej pragnienia do spędzania wieczorów w Crazy Horse posiada Andrée Deissenberg, obecna dyrektor generalna zespołu. Jej literackie i artystyczne osiągnięcia, umiejętność płynnego posługiwania się pięcioma językami sprawiają, że ma ona kluczowy wpływ na charakter i tempo zmian zachodzących w Crazy Horse Paris. W 2008 roku zaprosiła do współpracy francuską gwiazdę choreografii, Philippe’a Découflé, który stworzył między innymi choreografię do “Tutti” na zamówienie Opery Paryskiej, kilka lat wcześniej wyreżyserował ceremonię otwarcia i zamknięcia XVI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville oraz ceremonię Pięćdziesięciolecia Festiwalu w Cannes. W spektaklu Crazy Forever oprócz flagowych “klasyków” Le Crazy Horse będziemy mogli podziwiać układy jego autorstwa.

Crazy Horse może poszczycić się sławą jedynej międzynarodowej rewii, która osiągnęła mistrzostwo w kreowaniu wysmakowanych, zachwycających spektakli z pogranicza sztuki i rozrywki. Crazy Horse Paris to wyrafinowane show połączone z kalejdoskopowym przeglądem typów urody, wrażliwości i pasji. Wymagania stawiane przed tancerkami na castingach nie pozwalają na żadne ustępstwa i są dokładnie takie, jakie narzucił Alain Bernardin, tworząc przed laty legendę Crazy Horse. 

Obecnie tancerki pochodzą z ponad 15 różnych krajów, między innymi z Francji, Australii, Nowej Zelandii, Rosji, Włoch, Azerbejdżanu, Szwajcarii, Rumunii. Wszystkie z nich posiadają wykształcenie baletowe. W ciągu miesiąca podczas ciężkich treningów byłe adeptki tańca klasycznego przeistaczają się w Crazy tancerki. Każdego roku do grupy Crazy Horse wpływa ponad 500 podań o przyjęcie do zespołu i tylko 20 baletnic zostaje zaproszonych do współpracy. W ciągu roku tancerki zużywają: 500 litrów make-upu do ciała, 300 czerwonych szminek, 720 par sztucznych rzęs, dwa i pół tysiąca par pończoch. Żelazna zasada zespołu mówi, że mężczyźni mają całkowity zakaz wstępu do garderoby tancerek.

Przez lata Crazy Horse zdobył niepodważalną rangę miejsca, w którym kobiety prezentowane są w unikalny, zmysłowy i finezyjny sposób. Artystyczny dorobek Crazy Horse jest w szczególności doceniany przez projektantów mody, muzyków, filmowców, fotografów. Woody Allen przed laty napisał scenariusz do filmu „Co słychać, Koteczku?”, którego akcja rozgrywa się między innymi we wnętrzach kabaretu. W ciągu ostatnich miesięcy kabaret Crazy Horse Paris współpracował z Davidem Lynchem, Christianem Louboutinem, Miuccia Pradą, Kylie Minogue, Roberto Cavallim oraz fotografką, Ellen von Unwerth. Marylin Manson wykorzystał motyw salutującej gwardii konnej w swoich koncertach w hołdzie numerowi otwierającemu każde przedstawienie w Crazy Horse.

Światowej sławy projektanci mody, między innymi Paco Rabanne, Loris Azzaro, Karl Lagerfeld, Emanuel Ungaro stworzyli kostiumy do show. Christian Louboutin zaprojektował buty z czerwonymi podeszwami do utworów „Teasing”, „Rougir de Désirs” oraz „Upside Down”. Uznana na całym świecie gorseciarka Poupie Cadolle, której babka wynalazła biustonosz, zaprojektowała gorsety do numeru  „Red Shoes”. 

Więcej informacji na stronie: www.crazy-horse.com.pl . Bilety można kupować na stronie: www.paradam.pl 

                                           Die Welt:    “Crazy Horse rozpoczął nową erę”

 

         Le Crazy Horse Paris wystąpi 15 listopada w Łodzi oraz 19 i 20 listopada w Warszawie. 

 

Organizatorem wizyty Crazy Horse w Polsce jest Agencja Artystyczna Paradam, która powstała w 1992 roku i prowadzi bardzo zróżnicowaną działalność, organizując zarówno koncerty jazzowe, pop jak i muzyki poważnej, a także produkując spektakle teatralne. 

Przez wszystkie lata działalności Agencji Paradam udało się przybliżyć polskiej publiczności dorobek i twórczość wybitnych gwiazd sceny jazzowej, takich jak Esbjorn Svensson Trio, Chris Botti, Peter Cincotti, Jan Garbarek, czy Diana Krall z jednej strony, z drugiej zaś zaprosić do współpracy tak kultowych artystów jak Leonard Cohen.

Więcej informacji na stronie: www.crazy-horse.com.pl 

Bilety można kupować na stronie: www.paradam.pl 

Organizator: Agencja Artystyczna PARADAM, www.paradam.pl 

Więcej informacj prasowych udziela:

Adam Gałczyński

Tel. Kom. 502581128

adam.galczynski@paradam.pl