Czy można podzielić się ryzykiem szkoleniowym?

Czy można podzielić się ryzykiem szkoleniowym? nf.pl

Czy w polskiej rzeczywistości możliwy jest podział ryzyka między zamawiającego szkolena i firmę szkoleniową. Jak podzielić się ryzykiem z firmą szkoleniową? To pytanie, jakie stawia sobie wielu zamawiających szkolenia. Wiele firm uważa, że nic nie da się zrobić. Czy tak jest naprawdę?

Okazuje się, że na rynku szkoleniowym pojawiają się firmy, które biorą na siebie ryzyko ziwiązane z efektami po szkoleniu.  Jednym z nich jest uzależnienie części wynagrodzenia dla firmy szkoleniowej od uzyskanych twardych rezultatów (np. wzrostu sprzedaży). Przykładowo, jeżeli zakładany wynik sprzedażowy nie zostanie osiągnięty po zakończeniu szkolenia (cyklu szkoleń), to firma szkoleniowa nie otrzyma części wynagrodzenia za szkolenia. Wygląda sprawiedliwie, prawda?

Z pewnych powodów, firmy szkoleniowe rzadko godzą się na taki układ. Ciekawe dlaczego? Może niektóre firmy szkoleniowe nie są przekonane do swoich metod pracy. Jednak, czy w takim przypadku osoba zamawiająca szkolenia ma brać na siebie całe ryzyko (i koszty)? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest łatwa. Sróbują jej udzielić przedstawiciele firm szkoleniowych oraz menedżerowie ds. szkoleń w najbliższym wydaniu kompendium Szkolenia w Polsce 2012. Ukaże się na rynku pod koniec października.

Więcej informacji o kompendium można znaleźć tutaj.

Nowoczesna Firma S.A.